mobile
REKLAMA

Walentynkowy Gdańsk

Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki. Jak zakochani (ale nie tylko) będą mogli spędzić ten romantyczny czas w Gdańsku?

Patrycja Biernat
TAGI walentynki
Walentynkowy Gdańsk

Przechadzając się po Głównym Mieście, warto zatrzymać się na chwilę na Zielonym Moście. Tam przygotowano wielkie, czerwone serce, które po zmroku rozświetla się na czerwono. Ta walentynkowa instalacja będzie upiększać miasto do 19 lutego.

W przeddzień święta zakochanych, 13 lutego o godzinie 18:00, Cappella Gedanensis zaprasza na muzyczną ucztę do swojej sali koncertowej przy ulicy Menonitów 2a. Gdański Kwartet Akordeonowy przygotował program w tanecznym rytmie, w którym będzie można usłyszeć m.in. słynny Taniec węgierski nr 5 Johanna Brahmsa, Czardasza Vittorio Montiego oraz inne znane walce i muzykę Astora Piazzolli. Skład Gdańskiego Kwartetu Akordeonowego tworzą: Maciej Kacprzak, Paweł Ratajek, Paweł Wiśniewski oraz Wojciech Ulanowski. Wstęp na to wydarzenie jest wolny, ale wymaga wcześniejszego potwierdzenia przybycia na adres e-mail: cappella@gedanensis.pl.

Nastrój przed Walentynkami można też podgrzać na koncercie, który odbędzie się 13 lutego o godzinie 19:00 w Centrum św. Jana. Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na wspólną podróż z muzyką w stylu bossa novy i easy listening, z nutką humoru. Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico zabiorą słuchaczy w program z utworami mistrza nastroju filmowego, Ennio Morricone. Po koncercie, o godzinie 21:00, zaplanowano dancing w stylu retro.

Muzeum Bursztynu dla par, które odwiedzą wystawę 14 lutego, przygotowało wyjątkowe upominki. Po zakupie biletów będzie można otrzymać bursztynowy wisiorek w kształcie serduszka. Liczba serduszek jest ograniczona, dlatego warto się spieszyć. Oddział muzeum tego dnia będzie otwarty w godzinach 10:00-18:00, a decyduje kolejność zakupu biletu.

Zgodnie z wieloletnią tradycją gdańską, 14 lutego na tory wyjedzie walentynkowy tramwaj. Na pokładzie specjalnie udekorowanego pojazdu, przy nastrojowej muzyce będzie można usłyszeć i przeczytać miłosną poezję. Wszystkie podróże tym tramwajem są bezpłatne, a na pasażerów czekają niespodzianki. Rozpoczęcie podróży o godzinie 13:05 poprowadzi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Zachęca się także pasażerów do zabrania ze sobą ulubionych lub własnych wierszy o miłości i podzielenia się nimi z podróżującymi tramwajem zakochanych.

W Walentynki, o godzinie 18:00 w Instytucie Kultury Miejskiej, miłość zostanie poddana dogłębnej analizie. Wspólnie z trójką ekspertów będzie można spojrzeć na nią z różnych perspektyw: lingwistycznej, neurobiologicznej i filozoficznej. Wstęp na to spotkanie jest wolny.

fot.gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda