mobile
REKLAMA

Uwaga kierowcy! Szykują się zmiany na ul. Nowiny

- Z powodu konieczności wykonania tzw. „wyniesionego” przejścia dla pieszych, na około miesiąc zamknięty zostanie fragment ul. Nowiny na wysokości placu zabawy przy Parku Oruńskim. Zmiany zostaną wprowadzone w poniedziałek, 12 lutego - poinformował gdański ratusz. 

mat.pras.
Uwaga kierowcy! Szykują się zmiany na ul. Nowiny

Sugerowany objazd poprowadzony będzie Traktem św. Wojciecha i ul. Starogardzką. Zmieniona organizacja związana jest z budową wyniesionego przejścia oraz miejsc postojowych przy Parku Oruńskim w ramach Budżetu Obywatelskiego. 

Linia 289: tymczasowy objazd na Oruni

W związku z pracami drogowymi na ul. Nowiny i brakiem możliwości przejazdu w kierunku krańca Maćkowy, od poniedziałku (od pierwszych porannych kursów) autobusy linii 289 jeździć będą objazdem. 

Od przystanku „Gościnna” 02 do przystanku „Zbiornik Wody Orunia” (n/ż) 02 pojadą ulicami: Trakt Świętego Wojciecha – Starogardzką – Nowiny – dalej po stałej trasie.

Przystanek „Nowiny” (n/ż) 04 nie będzie obsługiwany.

Na trasie objazdowej autobusy zatrzymają się na dodatkowych przystankach: „Nowiny” (n/ż) 02 oraz „Ukośna” (n/ż) 02 przy Trakcie Św. Wojciecha.

W kierunku przeciwnym bez zmian.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Nowiny związane są z budową miejsc postojowych przy Parku Oruńskim w ramach Budżetu Obywatelskiego.

fot. UMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda