mobile

Trwa rozbudowa ul. Kartuskiej

Obecnie na placu budowy trwa układanie kolejnych warstw podbudowy jezdni. Wykonawca robót rozpoczął też układanie na kolejnych odcinkach warstw asfaltowych nawierzchni. Zgodnie z przyjętym harmonogramem już za miesiąc, w połowie października, rozpocznie się układanie ostatniej, ścieralnej warstwy nawierzchni.

Informacja prasowa
TAGI
Trwa rozbudowa ul. Kartuskiej

Rozbudowa ul. Kartuskiej prowadzona jest na odcinku o długości 1,2 km. Po zakończeniu robót kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy jezdni w każdym kierunku. Powstaną także nowe skrzyżowania, drogi serwisowe, chodniki, zjazdy na posesje, zatoki autobusowe, a także fragment drogi rowerowej. Projekt zakładał także budowę sieci podziemnych, m.in. kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowych oraz sieci gazowej. W ramach inwestycji powstał też nowy układ drogowy ul. Nowej Inżynierskiej, fragment ul. Jaśminowy Stok, modernizowany jest także odcinek ulicy Fabrycznej.

Prace rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku od strony ul. Nowatorów i prowadzone były w kierunku ul. Otomińskiej (na wysokości tej ulicy zakończono poprzedni etap rozbudowy ul. Kartuskiej). Roboty na terenie inwestycji rozpoczęto od wykonania dróg serwisowych, na które następnie, tymczasowo, przeniesiono ruch kołowy.

Wcześniej wykonano prace ziemne związane m.in. z budową bądź przebudową instalacji podziemnych. Zbudowano także tzw. drogi serwisowe, równoległe do ul. Kartuskiej, które po zakończeniu inwestycji staną się stałym elementem układu komunikacyjnego w tej części miasta. Już od kilku tygodni służą zarówno okolicznym mieszkańcom, jak i działającym tutaj firmom czy przedsiębiorstwom.

Koszt inwestycji to ponad 37,4 mln zł. Jest ona dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 17,4 mln zł oraz z Powiatowych Środków Budżetowych w wysokości 20 mln zł. Planowany termin zakończenia robót to listopad 2021 r.

Fot. DRMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda