mobile

Trwa II edycja Gdańskiego Funduszu Wydawniczego

Wydajesz lub sprzedajesz książki w Gdańsku? Wypełnij wniosek i uzyskaj wsparcie miasta! Trwa II edycja Gdańskiego Funduszu Wydawniczego, na pomoc mogą liczyć lokalni księgarze, wydawcy i wydawnictwa. W puli jest ponad 250 tys. zł, które przeznaczone będą na zakup książek, ale nie tylko. Wnioski można składać do 30 października.

inf.prasowa
Trwa II edycja Gdańskiego Funduszu Wydawniczego

Gdański Fundusz Wydawniczy ma na celu wsparcie księgarzy i wydawnictw, którzy podobnie jak inni przedsiębiorcy, borykają się problemami finansowymi wywołanymi przez epidemię COVID-19. Fundusz skupuje wartościowe książki z gatunku literatury pięknej, nauk humanistycznych i społecznych, poezję, reportaż oraz książki dla dzieci i młodzieży. Warto pamiętać, że wydawnictwa to nie tylko książki, do funduszu zgłaszać można również albumy i płyty CD i DVD.

Zakupione wydawnictwa przeznaczone zostaną m.in. na nagrody w konkursach organizowanych lub współorganizowanych przez Gdańsk, oraz wyposażenie filii bibliotecznych i filii bibliotek szkolnych.

Podstawowym kryterium oceny w procedurze konkursowej jest prowadzenie działalności i odprowadzanie podatków na terenie Gdańska.

Wnioski należy składać za pośrednictwem poczty lub dostarczać bezpośrednio do biur obsługi mieszkańców, wnioski mailowe nie będą przyjmowane. Ostateczny termin składania wniosków upływa 30 października 2020 r., decyduje data wpływu do Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Szczegółowych informacji udziela: Ewa Rogaczewska, 58 323 6556, ewa.rogaczewska@gdansk.gda.pl

O zakup wydawnictw nie mogą ubiegać się instytucje kultury, organizacje pozarządowe i inne podmioty, które otrzymują na swoją działalność środki finansowe z budżetu Gminy Miasta Gdańska. Wykluczone jest również zgłaszanie wniosków o zakup tych wydawnictw, które uzyskały wsparcie finansowe ze środków publicznych w innej formie.

 

Załączniki:

Wniosek o zakup wydawnictwa 
Regulamin Gdańskiego Funduszu Wydawniczego

 

 

 

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda