mobile

Tablica z odjazdami autobusów od teraz w telefonach

Nie jesteś pewny/pewna czy zdążysz dojść na przystanek? Nie chcesz czekać na autobus, który może być opóźniony? Od teraz każdy we własnym smartfonie może sprawdzić tablicę przystankową, która czerpie informacje z systemu Tristar i na żywo informuje o zmianach w rozkładzie.

Redakcja
Tablica z odjazdami autobusów od teraz w telefonach

ZKM Gdynia udostępnia nową funkcjonalność, która ułatwi podróżowanie pasażerom – na stronie internetowej można wyświetlać aktualizowane na żywo wirtualne tablice przystankowe. Wystarczy wybrać przystanek, który nas interesuje i system wyświetli najbliższe odjazdy, ewentualne zmiany lub opóźnienia w danej chwili. To prosty sposób na szybkie zaplanowanie przejazdu, który jest już znany z systemu informacji pasażerskiej.

Wirtualne tablice są dostępne poprzez serwis internetowy www.zkmgdynia.pl. Dane są pobierane z systemu Tristar i prezentują informacje o odjazdach autobusów i trolejbusów z wszystkich przystanków w sieci komunikacyjnej ZKM.

Tablica umożliwia wyświetlenie najbliższych odjazdów w czasie rzeczywistym (nr linii, kierunek, za ile minut nastąpi odjazd). Nowy moduł jest przystosowany do pracy na urządzeniach mobilnych wraz możliwością lokalizacji przystanku przez sygnał GPS. W sytuacji, w której system Tristar nie może zlokalizować pojazdu komunikacji miejskiej, na tablicy wyświetlana jest rozkładowa godzina odjazdu.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda