mobile

ŚWIAT NIEPRZERWANY

Spektakl słowno - muzyczny pt. "ŚWIAT NIEPRZERWANY” ociera się o problematykę dotykającą ludzkość od wieków - poprzez cały wiek XX aż po czasy współczesne - nie tylko jeśli chodzi o warstwę dosłowną - czyli o wojny i konflikty zbrojne - ale też o warstwę społeczną. Ludzie przecież zawsze o coś walczyli - nawet jeśli to była walka wewnętrzna. Aspekt psychologiczny odgrywa w tym przedsięwzięciu ogromną rolę. 

TAGI
ŚWIAT NIEPRZERWANY

Widowisko składa się z precyzyjnie dobranych poezji zapisanych w kanonach i sercu światowej literatury. Usłyszeć będzie można poezje m.in. Cz. Miłosza, S. Barańczaka czy   Z. Herberta. W mistrzowski sposób recytować  będzie znany polscy aktor filmowy i teatralny Wojciech Wysocki - znany z bardzo charyzmatycznego podejścia do sztuki recytacji.

Poezje przeplatane będą energetycznymi piosenkami w konwencji soft - rockowej - w wykonaniu zespołu PIRAMIDY - znanego z koncertów radiowych i telewizyjnych i niebanalnego repertuaru

Spektakl słowno - muzyczny "ŚWIAT NIEPRZERWANY" tworzy zamkniętą historię świata XX i XXI wieku - od wybuchu II wojny, przez czasy żelaznej kurtyny, Okrągłego Stołu aż po ataki terrorystyczne na World Trade Center    i wojnę na Ukrainie. Szczególne miejsce w tej historii świata odgrywa "kraj nad Wisłą", ze wszystkimi dramatami, które w ciągu XX wieku nań przypadły.

W spektaklu biorą udział:

Wojciech Wysocki - recytacje

Piotr Kajetan Matczuk - śpiew, instrumenty klawiszowe

Dawid Lipka - trąbka

Piotr Augustynowicz - gitary

Tomasz Imienowski - bas

Tomasz Paszko – perkusja

Koproducentem spektaklu jest Fundacja Alegoria Kultury, dzięki której w Gdańsku odbędzie się pierwszy, jeszcze przedpremierowy jego pokaz. Spektakl jest objęty rejestracją telewizyjną.

Wojciech Wysocki - aktor teatralny i filmowy w 1976 r. ukończył warszawską PWST  Występował w wielu teatrach warszawskich:Współczesnym,  Północnym, Teatr Scena Prezentacje, Dramatyczny, Komedia,  Rozmaitości, Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, Kompania Primavera, Rampa na Targówku, i innych miastach. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról teatralnych, ponad czterdzieści filmowych. Jest znakomitym recytatorem i wykładowcą cyklicznych poetyckich warsztatów i spotkań. Brał udział w radiowych serialach „Matysiakowie” i "Motel w pół drogi". Zagrał też pułkownika Andrzeja Szawłowskiego, skorumpowanego oficera UOP-u w kultowym serialu „Ekstradycja” (1 i 2 seria), a obecnie między innymi ogromną popularność przynosi mu rola doktora Mieczysława Wezóła w serialu „Ranczo”.

Piotr Kajetan Matczuk – wykonawca i autor piosenek. Nagrał własne płyty: "Rozmowa z piramidami" (2012) oraz "Nasz Wysocki" (2013), DVD "Bardowie epoki PRL", oraz zagrał sesyjnie na płytach: Łukasz Majewski "Mężczyzna z zakolami", Marian Opania "Fascynacje", Krzysztof Tyniec "Dopokąd". Współorganizator i producent wielu festiwali i imprez muzycznych. Z zespołem koncertował w Polsce i w Europie, np. w Berlinie, w Hadze, w Monachium, we Frankfurcie, w Kolonii, na terenie Dowództwa Sił Zbrojnych NATO, w Luksemburgu, a w 2014 roku zagrał w Berlinie na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego.

Spektakl odbędzie się 4 mają 2015 r o godz. 19,00 w sali teatralnej NOT-u.

Sprzedaż biletów sprzedaż biletów na spektakl pt. "ŚWIAT NIEPRZERWANY”  drogą internetową poprzez stronę „kupbilecik.pl”

http://www.kupbilecik.pl/impreza-6921-swiat.nieprzerwany.gdansk.html

Bilety można kupić także w:

Księgarniach PWN

Gdańsk ul. Korzenna 33/35
Gdańsk ul. Narutowicza 11/12

oraz

- Salonie Muzycznym w Gdańsku ul. Grunwaldzka 355

- KASIE BILETOWEJ NOT-u czynnej w
poniedziałek - piątek 12.00-17.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem
scena@notgdansk.pl tel. 58 321 82 83. kom. 790 731 224. 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda