mobile
REKLAMA

Straż Graniczna zlikwidowała pod Gdańskiem nielegalną fabrykę papierosów

Nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych zlikwidowali pod Gdańskiem 19 września funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymali dwóch mężczyzn (40 i 44 lata), mieszkańców Gdańska i powiatu gdańskiego, podejrzewanych o produkowanie papierosów bez wymaganego wpisu do rejestru działalności gospodarczej. Jeden z nich był poszukiwany przez gdański sąd listem gończym. Strażnicy graniczni zabezpieczyli towary i gotówkę o łącznej wartości przeszło 350 tys. zł.

inf. pras.
TAGI
Straż Graniczna zlikwidowała pod Gdańskiem nielegalną fabrykę papierosów

Funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego przy wsparciu Wydziału Zabezpieczenia Działań MOSG w wynajmowanym przez 40-latka pomieszczeniu magazynowym ujawnili i zabezpieczyli 16 różnych maszyn oraz kompletną linię technologiczną do produkcji papierosów, prawie 300 kilogramów krajanki tytoniowej i przeszło 25 tysięcy papierosów.

Przeszukali też inne pomieszczenia, gdzie znaleźli alkohol bez akcyzy, podzespoły samochodowe, kosmetyki, nośniki elektroniczne i gotówkę. Do własności wszystkich zatrzymanych rzeczy przyznał się 40-latek, który po wykonaniu czynności procesowych został zwolniony. Poszukiwany listem gończym za przestępstwa narkotykowe 44-latek trafił do Aresztu Śledczego w Gdańsku.

Łączna wartość zajętych rzeczy i pieniędzy wynosi przeszło 350 tys. zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego MOSG. 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko