mobile

Sopot wspiera lokalne księgarnie

Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa mocno daje się we znaki również branży księgarskiej. By wspomóc księgarzy w utrzymaniu ich działalności, warto planując zakup książki, zamówić ją w lokalnej księgarni. Akcja „Książka na telefon” ma pomóc sprzedawcom przetrwać trudny czas. Do akcji włączył się Sopot.

inf.prasowa
Sopot wspiera lokalne księgarnie

By wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, miasto zleciło zakupy książek właśnie u nich. Biblioteka Sopocka zamawia książki w trzech księgarniach w Sopocie: Ambelucji, Smaku Słowa i Książce dla Ciebie. Pierwszych kilkadziesiąt tytułów z księgarni Książka dla Ciebie już dotarło na biblioteczne półki. Kolejne zamówienia są realizowane.

– Zostańmy w domu z dobrą książką z sopockiej księgarni – zachęca Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Książkę można zamówić przez Internet czy telefon i w bezpieczny sposób odebrać – dodaje.

 

Jak zamówić książki?

Wystarczy wybrać księgarnię i skontaktować się z nią mailowo (o dowolnej porze), telefonicznie lub za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zamawiamy konkretny tytuł, a jeśli nie jesteśmy zdecydowani, możemy poprosić o rekomendację księgarza. Możliwe jest uzyskanie zdjęcia regałów, a nawet transmisja live z księgarni.

Akcja „Książka na telefon” powstała, by pomóc sprzedawcom w przetrwaniu tego trudnego czasu. Księgarnie biorące udział w akcji przy sprzedaży zachowują wszelkie środki ostrożności. Większość z nich pracuje w możliwie najmniejszym składzie, zazwyczaj jest to jedna osoba.

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda