mobile

Sopot kupuje testy na koronawirusa

Miasto zdecydowało o zakupie 250 testów dla pracowników medycznych sopockiego Pogotowia Ratunkowego, Pomorskiego Centrum Reumatologicznego i Oddziału Geriatrycznego w Sopocie, a także dla pracowników sopockiego Domu Pomocy Społecznej. Cena jednego testu to 430 zł, wszystkie będą kosztować 107 500 zł.

 

inf. prasowa
Sopot kupuje testy na koronawirusa

Testy będą  wykonywać  Medyczne Laboratoria Diagnostyczne INVICTA. 2 kwietnia firma otrzymała oficjalne potwierdzenie z Ministerstwa Zdrowia o akceptacji zgłoszenia. Dzisiaj laboratorium zostało wpisane na listę zamieszczoną na stronie  ministerstwa.

Lekarze, pielęgniarki cały czas wołają o testy. W odpowiedzi na ten apel, od dłuższego czasu szukaliśmy możliwości wykonywania testów dla pracowników medycznych, ratowników, ale także personelu Domu Pomocy Społecznej – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Dlatego bez wahania odpowiedzieliśmy na propozycję Invicty, firmy, która buduje w Sopocie Centrum Rodziny i laboratoria genetyczne. Statystyki w Polsce są bardzo niepokojące. 17 proc. zakażonych to pracownicy medyczni, bardzo wielu przebywa na obowiązkowej kwarantannie. A przecież liczba zakażonych cały czas mocno rośnie! Kto nam zapewni opiekę i leczenie? Brakuje dramatycznie  sprzętu, za chwilę zabraknie ludzi – dodaje wiceprezydent Czarzyńska-Jachim.

Laboratorium INVICTA jest w stanie przebadać od 1 do 2 tys. próbek dziennie. Badania będą wykonywane wyłącznie na zlecenia lekarzy, Sanepidu i na potrzeby pracowników ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem. 

 

 

Źródło: UM Sopot

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda