mobile

Sopocki Teatr Ubogi Relacji na festiwalu online

Sopocki Teatr Ubogi Relacji będzie można zobaczyć 1 czerwca online w dwóch spektaklach na dwóch różnych spotkaniach teatralnych. Ze względu na pandemię wydarzenia artystyczne zostały przeniesiony do sieci.

inf. prasowa
Sopocki Teatr Ubogi Relacji na festiwalu online

Spektakl „On i ona – bajka bez morału” będzie można obejrzeć o godz. 17.00 w ramach Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Teatralnej Begasas 2020, natomiast spektakl „Coś jest, czegoś nie ma” o godz. 18.00 podczas Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku w Lublinie.

Teatr Ubogi Relacji gościł w Lublinie w ubiegłym roku i zdobył tam uznanie publiczności oraz organizatorów konkursu. W tym roku organizatorzy przedsięwzięcia zdecydowali się na ponowne wystawienie spektaklu „Coś jest, czegoś nie ma” jako pilota tegorocznych działań. Link do obejrzenia transmisji: „Coś jest, czegoś nie ma” na Facebooku

W trwającym do 1 czerwca w Wilnie Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Teatralnej Begasas 2020 wystąpią teatry z Polski, Litwy, Gruzji, Ukrainy i Uzbekistanu. Jednym z uczestników jest sopocki Teatr Ubogi Relacji. Festiwal propaguje twórczość artystyczną osób z niepełnosprawnościami.

Nie ruszając się z domu będzie można uczestniczyć w kilkudniowym wydarzeniu teatralnym, w którym swój spektakl pt. „On i ona – bajka bez morału” zaprezentują artyści z sopockiego Teatru Ubogiego Relacji. Będzie go można obejrzeć 1 czerwca o godz. 17.00 (czasu polskiego).

„On i ona – bajka bez morału” to prosta historia kobiety i mężczyzny, którzy próbując się do siebie zbliżyć, przechodzą ciężką drogę. Reżyserem spektaklu jest Jacek Spica, instruktor  terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sopocie.

Więcej informacji o festiwalu oraz linki do transmisji spektakli na stronie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Begasas oraz na profilu facebookowym Teatru Ubogiego Relacji

Zapraszamy do oglądania. Jednocześnie informujemy, że godziny podane przez organizatora są godzinami czasu litewskiego. W związku z tym prezentacje odbywać się będą godzinę wcześniej. 

Teatr Ubogi Relacji działa przy Środowiskowym Domu Samopomocy typu B, który ponad 30 lat funkcjonował w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od tego roku pieczę nad nim sprawuje Pomorski Zarząd Wojewódzki Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Teatr Ubogi Relacji to działające od 24 lat spontaniczne przedsięwzięcie, mające na celu wyrażenie uczuć, myśli i przeżyć jego uczestników. To efekt poszukiwań sposobu opowiadania o tym, co jest ważne w życiu, prezentowania swoich przekonań nieznajdujących innego wyrazu. To zgoda na ciężką, systematyczną pracę nad własną ułomnością, świadomością swego ciała i miejsca w świecie. To droga rozwoju, sposób na odkrywanie swoich możliwości, źródło satysfakcji i radości. To praca zespołowa, wspólne tworzenie, nauka odpowiedzialności i współdziałania.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Begasas odbywa się na Litwie od kilkunastu lat. Jego organizatorem jest Litewski Związek Osób z Niepełnosprawnością. Prezydent Litwy objął to wydarzenie honorowym patronatem. Festiwal zrzesza osoby pełnosprawne, zawodowych aktorów, którzy tworzą przedstawienia razem z osobami niepełnosprawnymi. Do współpracy zapraszają teatry z różnych stron świata, którym także bliska jest idea twórczości teatralnej osób niepełnosprawnych. Wydarzenie kojarzone jest z prestiżową statuetką litewskiego begasa, która przyznawana jest poszczególnym teatrom w różnych kategoriach.

 

 

Źródło: UM Sopot

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda