mobile

Ruszył Serwis Kąpieliskowy, warto tam zajrzeć przed wyjazdem nad kąpielisko

Rozpoczął się 1 czerwca a potrwa do 30 września, mowa o sezonie kąpielowym w Polsce. Za nim jednak podejmie się decyzję o wypadzie nad wodę warto najpierw sprawdzić jakość wody w danym kąpielisku. Główny Inspektorat Sanitarny uruchomił specjalny „Serwis Kąpieliskowy"

 

NKK
Ruszył Serwis Kąpieliskowy, warto tam zajrzeć przed wyjazdem nad kąpielisko

Przez cztery miesiące, od 1 czerwca do 30 września w Polsce trwa sezon kąpielowy. W tym czasie poszczególni organizatorzy mogą otwierać kąpieliska. Jakoś wody podlega kontroli i ocenie Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Wyniki badań zamieszczane są w specjalnym Serwisie Kąpieliskowym .W przypadku czynnych kąpielisk znajdą się tam informacje o jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem kąpieliska.

Jak wykonywane są badania?

Jak wyjaśnia Główny Inspektorat Sanitarny Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi badanie wody nie wcześniej niż 10 dni przed otwarciem sezonu kąpielowego danego kąpieliska. Następnie organizator wykonuje nie mniej niż trzy badania (dla kąpielisk, w których sezon kąpielowy nie przekracza 8 tygodni – nie mniej niż dwa) w sezonie kąpielowym, w okresie funkcjonowania kąpieliska. Przerwa między badaniami nie może przekraczać miesiąca.

 

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda