mobile

Rusza przetarg na modernizację fragmentu ul. Chłopskiej

W tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na modernizację fragmentu ul. Chłopskiej, od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża (jezdnia w kierunku Gdańska). Prace potrwają do końca czerwca 2020 roku.

Redakcja
Rusza przetarg na modernizację fragmentu ul. Chłopskiej

Do wakacji zakończyć się mają prace związane z remontem ul. Chłopskiej. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża, na jezdni w kierunku Gdańska. Łącznie zmodernizowany zostanie fragment liczący ok. 650 metrów.  Oprócz wymiany nawierzchni, w zakresie zadania uwzględniono przebudowę zatok autobusowych i regulację wysokościową chodników w pobliżu przystanków usytuowanych na wspomnianym odcinku ul. Chłopskiej.

Przetarg na realizację zadania zostanie ogłoszony w tym tygodniu. Otwarcie ofert nastąpi w pierwszej połowie lutego. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach programu  „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”, który w 2019 roku objął 4 ulice na łączną kwotę  ok. 9 mln. zł. W ramach programu przebudowane zostały m.in. Trakt Konny na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego, Stary Rynek Oliwski w Gdańsku, fragment ul. Świętokrzyskiej, na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej oraz fragment ul. Niepołomickiej na odcinku od Przebiśniegowej do Kampinowskiej.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda