mobile

Przywitaj maj w parku Kolibki

Lubisz prace ogrodowe, kwiaty i przyrodę? Cenisz sobie relaks na łonie natury? Między 5 a 7 maja odwiedź park Kolibki i weź udział w 15. edycji targów i pikniku rodzinnego „Ogród & Wielka Majówka”. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji, m.in. pokazy kulinarne, festiwal food trucków, koncerty muzyki ogrodowej czy dania z różnych stron świata. Nie zabraknie też stoisk z kwiatami i sadzonkami, produktami regionalnymi, miodami, biżuterią i ceramiką czy naturalnymi kosmetykami

Informacja prasowa
Przywitaj maj w parku Kolibki

To targi, kiermasz i piknik rodzinny w jednym. Wydarzenie „Ogród & Wielka Majówka” jest skierowane do fanów ogrodnictwa, miłośników zdrowego żywienia oraz tych, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i w miłych okolicznościach przyrody. Można tam m.in. kupić wszystko, co przydaje się podczas wiosennych, letnich i jesiennych prac w ogrodzie i na działce, dowiedzieć się, jak stworzyć przydomowy ogródek warzywno-ziołowy, nabyć ekologiczne produkty, a także przeżyć majówkowy weekend z przyjaciółmi wypełniony dobrą zabawą i degustacjami.

15. edycja imprezy rozpocznie się w piątek, 5 maja i potrwa do niedzieli, 7 maja. Odbędzie się tradycyjnie w parku Kolibki. We wszystkie dni wystawcy zapraszają na swoje stoiska od godz. 10.00 do godz. 18.00.

Piknik i targi w 4 strefach

Na czas targów i pikniku park zostanie podzielony na cztery strefy. Każda będzie oferować coś innego.

Odwiedzając „Polanę ogrodową”, będzie można kupić krzewy ozdobne i owocowe, sadzonki warzyw i ziół czy kwiaty balkonowe i ogrodowe, takie jak hortensje, rododendrony, róże, pelargonie, begonie i surfinie. Ponadto w ofercie są narzędzia i akcesoria ogrodowe, ozdoby do ogrodu i domu. Zaplanowano także warsztaty.

Na „Polanie tradycji i smaku” staną stoiska z produktami regionalnymi z całej Polski. Gospodynie wiejskie będą sprzedawać własne wyroby – ciasta drożdżowe i chleby. Swoje produkty zaproponują także serowarzy, małe masarnie, producenci konfitur, sękaczy, andrutów, ciast czy pieczywa regionalnego. W tej strefie będzie można nabyć również ryby, grzyby i owoce leśne czy kawę.

Z kolei „Polana Eko” da możliwość zakupu produktów z drobnych gospodarstw. W ofercie m.in. produkty pszczele i miody pitne, przetwory z owoców i warzyw, przyprawy i suszone zioła, andruty i inne wyroby waflowe z autorskich pracowni cukierniczych, oleje tłoczone na zimno, naturalne kosmetyki i świece czy biżuteria i ceramika.

Ci, którzy będą chcieli zażyć relaksu, powinni się udać na „Polanę piknikową”. Znajdą tam m.in. specjały kuchni świata oraz festiwal food trucków. Będą też: pokazy kulinarne, koncerty muzyki ogrodowej, relaksacyjnej i klasycznej, a także gry, zabawy i warsztaty dla dzieci.

W piątek, 5 maja wstęp jest bezpłatny. Natomiast w weekend obowiązują bilety. Normalny – 10 zł. Seniorzy, emeryci i dzieci powyżej 12. roku życia zapłacą 8 zł. Dzieci poniżej 12 lat – wstęp wolny.

fot. Dawid Linkowski/UMGdynia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda