mobile

Przebudowa dylatacji na Moście Wantowym w Gdańsku

Od 2 do 31 lipca 2019 roku na Moście Wantowym im. Jana Pawła II nad Martwą Wisłą w ciągu ulicy Sucharskiego przeprowadzana będzie naprawa dylatacji. Na czas prowadzenia prac zmieni się organizacja ruchu.

Informacja prasowa/ FOT. Yanek
TAGI
Przebudowa dylatacji na Moście Wantowym w Gdańsku

Jezdnie mostu w obu kierunkach zostaną zwężone z dwóch do jednego pasa ruchu. W pierwszej kolejności wyłączone z ruchu zostaną pasy szybkiego ruchu (lewe pasy). Po zakończeniu pierwszego etapu prace prowadzone będą z wyłączeniem prawych pasów. Należy podkreślić, że jezdnie wyłączone z ruchu będą na odcinku około 400 m (nie na całej długości). W obrębie robót będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Prosimy o ostrożność.

Dylatacja mostu (połączenie drogi i konstrukcji obiektu) zostanie przebudowana w celu poprawy komfortu i bezpieczeństwa kierowców. Obecne urządzenie dylatacyjne po prawie dwudziestu latach eksploatacji jest bardzo wysłużone i ulega coraz częstszym awariom. Realizowana przebudowa pozwoli je wyeliminować co poprawi bezpieczeństwo zarówno konstrukcji jak i kierowców.

Most im. Jana Pawła II otwarto 9 listopada 2001 r.

Źródło: GZDIZ/ FOT. wikipedia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda