mobile

Prezydent Gdańska dołączyła do wolontariuszy szyjących maseczki

Igły, nici i maszyny w ruch! Prezydent Gdańska wspólnie z gdańskimi wolontariuszkami i wolontariuszami szyła maseczki. W sumie w Gdańsku i na całym Pomorzu w akcji uczestniczy 1 500 osób.

inf.prasowa
Prezydent Gdańska dołączyła do wolontariuszy szyjących maseczki

- Co prawda nie mam wielkich zdolności manualnych, ale przy odpowiednim instruktażu każdy da radę. Całe dzieciństwo wychowywałam się przy maszynach do szycia, więc sama maszyna nie jest dla mnie tajemniczym urządzeniem – mówiła podczas szycia prezydent Gdańska. Sposób na domowe uczycie maseczki tłumaczyła Karola Dwórznik z pracowni Koty na Płoty. W sumie w Gdańsku i na całym Pomorzu zaangażowało się w tę pracę ponad 1 500 osób. - Do naszej akcji zgłaszają się bardzo różne osoby, wiele organizacji pozarządowych, każdy kto potrafi szyć, ma maszynę, może wciąż do naszej inicjatywy dołączyć – dodaje Karola Dwórznik.

Fundacja AidRatunek utworzyła konto na portalu zrzutka.plNie każdy ma umiejętności i możliwości, żeby szyć osobiście, ale każdy może wesprzeć tę inicjatywę. Potrzebne są fundusze na zakup materiałów i jako miasto Gdańsk wspieramy te działania, ale proszę również Państwa o wsparcie takich inicjatyw – dodaje prezydent Gdańska.

Wszystko zaczęło się w połowie marca - Gdy 16 marca uruchomiliśmy nasz formularz zamówień maseczek na www.nieladafundacja.org/szyjemy-maseczki oprócz trójmiejskich placówek medycznych zgłosiły się także szpitale z całego Pomorza. Naturalną reakcją była potrzeba stworzenia sztabów terenowych bliżej zlokalizowanych tychże instytucji. Wystarczył jeden telefon do zaprzyjaźnionych organizacji z Tczewa i z Lęborka, by zorganizować lokalną pomoc. Wejherowo, Słupsk, Bytów, Malbork i okolice głosiły się nas same. – wspomina Magda z Fundacji Nielada Historia, koordynująca całą akcję.

Sterylizację maseczki można przeprowadzić domowym sposobem, piorąc w wysokiej temperaturze i następnie prasując. Należy pamiętać, że taka maseczka może być używana przez maksymalnie 2 godziny. Jest szczególnie przydatna podczas wyjścia z domu do sklepu, czy apteki.

 

 

Foto: G.Mehring

Źródło: UM Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda