mobile

Pracownie szkolne w postaci pokoi hotelowych o wysokim standardzie

Dwa pokoje hotelowe o wysokim standardzie zostaną przekazane uczniom jako pracownie w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku. Pokoje patronackie powstały w wyniku współpracy Hotelu Golden Tulip Gdansk Residence ze szkołą. Pracownie zostaną otwarte we wtorek, 18 września o godzinie 12.00 w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku przy Al. Legionów 7. W uroczystości weźmie udział Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

informacja prasowa
TAGI
Pracownie szkolne w postaci pokoi hotelowych o wysokim standardzie

Pokoje hotelowe o wysokim standardzie będą częścią nowoczesnej bazy dydaktycznej w szkole. Wcześniej do dyspozycji uczniów kształcących się w zawodzie technika hotelarstwa były pracownie, pokoje o dużo niższym standardzie. Intencją szkoły jest wyposażenie placówki w bazę dydaktyczną przypominającą w jak największym stopniu naturalne warunki pracy w zawodzie. Ma to podnieść atrakcyjność i efektywność kształcenia zawodowego.

- Gdańskie szkoły zawodowe są nowoczesne, a ich absolwenci wchodzą na rynek pracy z dużą wiedzą, ale przede wszystkim doświadczeniem zdobytym podczas staży i praktyk, co znacząco zwiększa ich szanse na znalezienie ciekawego i dobrze płatnego zatrudnienia - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

Niektóre z klas w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku w ramach patronatu współpracują ze znanymi hotelami. Oprócz Hotelu Golden Tulip Gdansk Residence szkoła współpracuje m.in. z Qubus Hotelem, Grupą Dobry Hotel i Grupą Orbis Hotel Accor Hotels. W szkole w 33 oddziałach jest ok. 800 uczniów. Jest to jedna z największych szkól zawodowych w mieście.

Zintegrowana oferta gdańskich szkół branżowych jest najlepsza

- Wszystkie nasze klasy mają swojego zawodowego patrona. Podpisaliśmy już blisko 500 umów z tymi, którzy są praktykami przedsiębiorczości, zakładami i firmami. Najważniejsza jest jakość i praktyka. Wiemy, że zintegrowana oferta gdańskich szkół branżowych jest najlepsza – podkreśla Piotr Kowalczuk.

Gdańsk do września 2019 roku realizuje projekt, w ramach którego na infrastrukturę szkół zawodowych ma trafić 41,2 mln zł. Pieniądze maja być przeznaczone między innymi na budowę dwupoziomowego pawilonu przeznaczonego na laboratoria i pracownie na terenie Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących Conradinum w Gdańsku oraz modernizację i adaptację pomieszczeń wraz z wyposażeniem pracowni m.in. w  Zespołach: Szkół Samochodowych, Szkół Łączności, Szkół Energetycznych, Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku oraz w Państwowych Szkołach Budownictwa i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko