mobile
REKLAMA

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę.

W środę po południu został zatrzymany pijany kierowca bmw, który spowodował kolizję na ul. Rzeźnickiej. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany, miał sądowy zakaz kierowania pojazdami i kierował kradzionym pojazdem. Mężczyźnie ucieczkę z miejsca zdarzenia uniemożliwił funkcjonariusz z Wydziału Prewencji gdańskiej komendy, który po zakończonej służbie wracał do domu. Zatrzymany 25-latek z Gdańska usłyszy zarzuty w tej sprawie. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia i sądowy zakaz.

Informacja prasowa
Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę.

Przedwczoraj po południu mł.asp. Grzegorz Neumann - policjant z wydziału prewencji gdańskiej komendy, po zakończonej służbie wracał do domu i szedł ulica Rzeźnicką. W pewnym momencie funkcjonariusz usłyszał huk i był świadkiem kolizji, podczas której kierujący bmw uderzył w dwa zaparkowane samochody, a następnie w ścianę budynku muzeum. Po zdarzeniu kierujący bmw zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Policjant natychmiast zareagował na tę sytuację, najpierw sprawdził, czy w uszkodzonych samochodach nie ma osób poszkodowanych, a następnie pobiegł za sprawcą. Po chwili zatrzymał kierującego bmw, przedstawiając się jako policjant. Od mężczyzny funkcjonariusz wyczuł zapach alkoholu. Świadkiem zdarzenia był instruktor szkoły jazdy, który widząc całą sytuację, zadzwonił na numer alarmowy.
Funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, sprawdzili trzeźwość 25-letniego sprawcy kolizji. Alkomat wykazał, że kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez policjantów ze Szczecina, ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a samochód, którym kierował, został skradziony na początku maja na terenie Szczecina.
Funkcjonariusze zabezpieczyli kradzione auto, a pijany kierowca został przewieziony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy, a 25-latek z Gdańska czeka na zarzuty.
Za złamanie sądowego zakazu grozi dopięciu lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz. Za kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz i dwa lata pozbawienia wolności. Kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień do kierowania grozi za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.

fot.policja Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda