mobile

Policjant nie odpuszcza nawet na urlopie. Zatrzymał złodzieja roweru

Podinspektor Adam Atliński udowodnił, że policjantem jest się cały czas. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał 41-letniego mężczyznę, który uciekał na kradzionym rowerze wartym 5 tysięcy złotych. Złodziej został oskarżony o kradzież w warunkach recydywy i grozi mu do 7,5 roku więzienia

Jakub Bielawski
Policjant nie odpuszcza nawet na urlopie. Zatrzymał złodzieja roweru

Policjant w cywilu zatrzymał recydywistę

Zdarzenie miało miejsce we wtorek wieczorem na ul. Podwale Grodzkie. Policjant jechał samochodem, kiedy zauważył mężczyznę, który uciekał rowerem przed dwoma osobami. Podinspektor Atliński zajechał drogę cykliście i uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie ujął go.

Na miejscu okazało się, że rower należał do dostawcy jedzenia, który zostawił go bez zabezpieczenia pod jedną z restauracji. Złodziej skorzystał z okazji i zabrał rower, ale nie zdążył nim uciec. Policjant zadzwonił na numer alarmowy i poprosił o wsparcie funkcjonariuszy. Na miejscu pojawiła się policjantka i funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy pełnili służbę w rejonie dworca. Podejrzany o kradzież mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia zatrzymany usłyszał zarzut za kradzież roweru. W przeszłości był już karany i za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7.5 roku więzienia.

fot.Policja

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda