mobile
REKLAMA

Podziel się dobrem. Fundacja Dogtor w Gdyni poszukuje wolontariuszy

Masz psa i chcesz pomagać innym? Interesujesz się dogoterapią? Angażujesz się w wykonywaną pracę i chcesz zdobyć doświadczenie? Dołącz do fundacji Dogtor. Gdyńska organizacja poszukuje wolontariuszy z psami, którzy są gotowi wesprzeć podopiecznych fundacji przez dogoterapię. Można się zgłaszać do 3 lutego.

informacja prasowa
Podziel się dobrem. Fundacja Dogtor w Gdyni  poszukuje wolontariuszy


Fundacja Dogtor to organizacja pożytku publicznego, która od lat zajmuje się szeroko pojętą terapią z udziałem zwierząt. Jej podopiecznymi są głównie osoby z niepełnosprawnościami. Jednak wolontariusze z psami terapeutycznymi odwiedzają także szkoły i przedszkola. Prowadzą tam zajęcia na temat bezpiecznego kontaktu z psami.

Organizacja poszukuje wolontariuszy z psami, którzy chcą dołączyć do zespołu i pomóc przywracać uśmiech podopiecznym fundacji.
Kto może się zgłosić? Poszukiwane są osoby pełnoletnie, otwarte, zaangażowane i empatyczne, które lubią pracę ze zwierzętami, interesują się dogoterapią, mają zapał do pracy i chcą podzielić się dobrem z innymi.

Kandydaci muszą też mieć psa w wieku od 7 miesięcy do 3 lat, który nie jest agresywny lub lękliwy, lubi kontakt z ludźmi i dogaduje się z innymi psami. Czworonóg powinien również być dobrze zsocjalizowany i zdrowy. Ważne jest także to, aby pies nie miał za sobą traumatycznych przeżyć lub adopcji, a także nie należał do ras uznawanych za agresywne, ani nie był mieszańcem takiej rasy.

Wszyscy zainteresowani mogą się zgłaszać do 3 lutego. Wystarczy wypełnić specjalny formularz, który znajduje się na stronie: https://forms.gle/5cmetSWR4tc4J3Mo8. Szczegółowe informacje można znaleźć na Facebooku.

Przedstawiciele fundacji skontaktują się z wybranymi osobami i zaproszą je na testy.

Organizacja zapewnia odpowiednie przygotowanie i wsparcie specjalistów dla wolontariuszy i ich psów. Bo to właśnie zwierzęta pełnią najważniejszą rolę podczas terapii oferowanych przez fundację. Specjalnie szkolone psy biorą udział w niemal każdych zajęciach terapeutycznych, zmieniając je w przygodę i sprawiając, że trudny proces rehabilitacji staje się zabawą.

Fot. facebook.com/fundacjadogtor/gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda