mobile

Otworzono Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego

- Powstało w niespełna dwa lata i będzie ważnym punktem na sportowej mapie Gdyni. Znajdują się tam m.in.: hala sportowa, ściana wspinaczkowa, siłownia, sauna, szatnie czy sale konferencyjne. Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego zostało oficjalnie otwarte. Będą z niego korzystać m.in. studenci i kadra uczelni, a także młodzi sportowcy - przekazał gdyński magistrat 

Redakcja
Otworzono Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego

Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego w Gdyni powstało na Grabówku, a konkretnie na terenie kampusu uczelni przy ul. Morskiej 81-87. Ma prawie 12 metrów wysokości i niemal 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni całkowitej. To nowoczesna i wielofunkcyjna przestrzeń. 

– To wyjątkowa chwila. Na tę halę nasi studenci czekali kilka lat. Mieszczą się tu trzy boiska, dzięki czemu można organizować rozgrywki w tech różnych dyscyplinach jednocześnie. Ponadto pod ziemią znajduje się parking na 50 samochodów oraz stojaki rowerowe. Mam nadzieję, że ten obiekt na stałe wpisze się w architekturę naszego miasta, a także spotka się z aprobatą mieszkańców Grabówka, ale też całej Gdyni, a nawet Trójmiasta i będą oni chętnie korzystali z tej przestrzeni w celach rekreacyjnych – powiedział prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit, rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.


Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego powstało w miejscu, w którym stała poprzednia hala. Stan techniczny i koszty utrzymania starego budynku nie pozwoliły na jego zachowanie. Dlatego rozebrano go i rozpoczęto budowę nowoczesnego centrum sportowego. Nowy budynek jest większy od poprzedniego.

– To obiekt uszyty na miarę. Wszystko jest tu takie, jak chcemy. Pełnowymiarowa hala spotowa ze ścianką wspinaczkową, niewielkie trybuny – na 130 osób i tyle nam wystarczy, bo to nie jest sala widowiskowa, a miejsce codziennej pracy treningowej. Znajduje się tu też siłownia, strefa fitness, sauna, duży magazyn, sale konferencyjne, które przy dużych obiektach sportowych też są potrzebne. Trwają jeszcze prace wykończone, ale już we wtorek przyjeżdża pierwsza grupa – juniorska kadra narodowa siatkarzy. Będzie tutaj mieszkała i trenowała – mówił dr Andrzej Lachowicz, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Morskiego.

W centrum są też szatnie z zapleczem sanitarnym, pokoje dla trenerów czy pokoje gościnne dla sportowców i sztabu szkoleniowego.

Budynek centrum będzie docelowo połączony łącznikiem z nowym domem studenckim, którego budowę zaplanowano w ramach drugiego etapu realizacji nowoczesnego kompleksu sportowo-akademickiego.

Realizacja inwestycji kosztowała blisko 60 milionów złotych. Generalnym wykonawcą robót budowlanych była firma Budimex. Inwestycja powstała ze środków budżetu państwa – w postaci dotacji celowej Ministerstwa Infrastruktury – oraz środków własnych uczelni.

 

fot. www.gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda