mobile

Olivia Business Centre w dobie pandemii wśród najbezpieczniejszych centrów biurowych na świecie

Jonizowanie powietrza w pomieszczeniach biurowych i konferencyjnych, a także wyższa niż dotąd jakość filtrowania powietrza; pokrycie specjalnymi powłokami powierzchni gładkich w windach, hallach, ścieżkach dojścia do hal garażowych i kilka dodatkowych rozwiązań - to wszystko pozwoliło Olivia Business Center na uzyskanie międzynarodowego certyfikatu bezpieczeństwa IWBI. Największe centrum biurowo-konferencyjne Polski północnej znalazło się w światowej czołówce tego typu obiektów pod względem ochrony użytkowników przed patogenami - w tym koronawirusami.

Informacja prasowa
Olivia Business Centre w dobie pandemii wśród najbezpieczniejszych centrów biurowych na świecie

Olivia Business Center ze względu na tajemnicę handlową nie chce zdradzić, ile kosztowało poddanie się certyfikacji International Well Being Institute (IWBI). Można się tylko domyślać, że tanio nie było, skoro w promocję tego standardu w skali światowej zaangażowane są takie gwiazdy show businessu i sportu, jak Jennifer Lopez, Robert de Niro, Lady Gaga i Venus Williams. 

Oliwskie centrum poddało się najbardziej restrykcyjnej analizie prowadzonej przez ekspertów IWBI z Nowego Yorku. Sprawdzono bezpieczeństwo użytkowników budynków, a także rozwiązania podnoszące jakość życia na terenie centrum biznesowego, również w kontekście trwającej pandemii. W każdej z badanych kategorii Olivia otrzymała maksymalną notę 25 na 25 punktów. Ocenę przeprowadzono w 22 podstawowych kategoriach oraz w 3 nowych, związanych z wdrożonymi innowacjami. Jest to pierwszy taki wynik w skali globalnej - gdańskie budynki zaliczono tym samym do ścisłej światowej czołówki biznesowej.

“Nasza certyfikacja oparta jest na spostrzeżeniach prawie 600 wirusologów, urzędników państwowych, naukowców, liderów biznesu, architektów, projektantów, naukowców zajmujących się budownictwem i specjalistów od nieruchomości, a także standardu budowlanego WELL - wiodącej na świecie platformy rozwoju zdrowych budynków i przestrzeni” - napisał w liście gratulacyjnym Rachel Gordon, prezes zarządu IWBI.

Na szczególną uwagę ze względu na polskiego producenta zasługuje zastosowana w Olivia Business Center technologia, dzięki której powierzchnie użytkowe - na przykład w windach - są wolne od mikroorganizmów chorobotwórczych. Nazwa “aktywne powłoki tytanowe” jest dla laika trochę myląca, bowiem nie chodzi o powłoki z metalu, ale o substancję przypominającą przeźroczysty lakier. Natrysk takiej substancji na gładkie powierzchnie użytkowe daje taki efekt, że bakterie, grzyby oraz wirusy są likwidowane, a ich pozostałości rozkładają się na dwutlenek węgla oraz wodę. Technologia aktywnych powłok tytanowych jest owocem współpracy warszawskiej firmy Lumichem z naukowcami z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zastosowano ją we wszystkich ośmiu biurowcach Olivia Business Center.

Na tym nie koniec: oliwskie centrum biurowo-konferencyjne jako jedno z pierwszych na świecie zastosowało w swoich budynkach technologię oczyszczania powietrza jonami, używaną dotychczas w najbardziej prestiżowych obiektach świata, takich jak Biały Dom, Pałac Prezydencki w Abu Dabi, a także w prywatnych odrzutowcach Gulfstream. Zainstalowane urządzenia nasycają wszystkie powierzchnie najmu jonami, mającymi zdolność niszczenia wirusów, bakterii i innych patogenów w powietrzu wentylowanym do pomieszczeń. Proces oczyszczania powietrza odbywa się w trybie ciągłym w czasie przebywania ludzi w pomieszczeniu, więc walka z patogenem rozpoczyna od razu, z chwilą jego pojawienia się w pomieszczeniu.

Ponadto w Olivia Business Center podniesiono poziom filtracji powietrza z klasy G4 na F7 w centralach wentylacyjnych, co stanowi najwyższy dostępny obecnie poziom filtracji. Zainstalowano czujniki zanieczyszczeń LZO (Lotnych Związków Organicznych) i pyłów zawieszonych (PM). Dzięki temu możliwe jest monitorowanie czystości powietrza i w efekcie eliminowanie szkodliwych związków z zaciąganego z zewnątrz i wtłaczanego do wewnątrz budynków, świeżego powietrza. Zainstalowano również systemy sterowania intensywnością wymiany powietrza na podstawie znajomości aktualnych wyników pomiaru CO2, co przyczynia się do znacznego podniesienia komfortu przebywania w miejscu pracy. W ramach wdrożonej w Olivii Business Centre strategii przygotowano również dodatkowe rozwiązania przyczyniające się do zwiększenia bezpieczeństwa pracowników biur: zakupione zostały sterylizatory kart wejścia, zmieniono ustawienia wind, polegające na tym, że w trybie stand by kabina dźwigu pozostaje otwarta, dopuszczając do niej większe ilości świeżego powietrza.

Olivia Business Centre w czasie ostatniego roku wdrożyła szereg rozwiązań, które pozycjonują ją w roli lidera w zakresie “wellbeingu”. Latem odbywają się spotkania rezydentów na patio, prowadzone są cieszące się olbrzymią popularnością sekcje sportowe, organizowane są wystawy obrazów, fotografii czy rzeźby. Wkrótce zostanie oddany do użytku ogólnodostępny, całoroczny ogród.  Z wszystkich tych wydarzeń i udogodnień, rezydenci i goście Olivii mogą korzystać w sposób bezpieczny, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, które spotkały się z najwyższym uznaniem instytucji certyfikującej.

- Bezpieczeństwo i jakość życia użytkowników naszych przestrzeni stawiamy jako absolutny priorytet, dlatego z chęcią poddaliśmy się tak ważnej certyfikacji, prowadzonej przez znaną w świecie nieruchomości jednostki certyfikującej, dla której priorytetem jest komfort i dobre samopoczucie osób korzystających z powierzchni - mówi Konrad Danecki z nadzoru inwestorskiego Olivia Business Center.

Fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda