mobile
REKLAMA

Nowy design szyldów. Dyskusja o związku typografii i jakości przestrzeni miejskiej

Z inicjatywy Biura Prezydenta Ds. Kultury wybrane punkty usługowe w Gdańsku zyskały nowe, estetyczne szyldy zaprojektowane przez studentki Akademii Sztuk Pięknych. 24 maja o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej odbędzie się spotkanie, podczas którego zaprezentujemy gdańskie szyldy „przed” i „po” oraz prace i doświadczania Stowarzyszenia Traffic Design. O związku typografii i jakości przestrzeni miejskiej porozmawiają Anita Wasik, Joanna Czaplewska, Karina Rembiewska, Dariusz Słodkowski i Jacek Wielebski.

Informacja prasowa
TAGI
Nowy design szyldów. Dyskusja o związku typografii i jakości przestrzeni miejskiej

Pracownia Projektowania dla Kultury z Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zaprezentuje efekty zadania polegającego na redesignie szyldów wybranych gdańskich sklepów i punktów usługowych. Projekt został zrealizowany z inicjatywy Biura Prezydenta Ds. Kultury, a osoby projektujące szyldy mogły konsultować swoje prace z przedstawicielami Działu Użytkowania Przestrzeni Publicznej, Dariuszem Słodkowskim i Piotrem Smolnickim, tak, by były one zgodne z nową uchwałą krajobrazową.

Jacek Wielebski ze Stowarzyszenia Traffic Design podzielił się ze studentami swoim doświadczeniem w kwestiach technologicznych i nie tylko, a nad pracami czuwały prowadzące pracownię – Anita Wasik i Joanna Czaplewska. Efekty pokazują, że czasami nawet niewielkim nakładem sił i środków, można stworzyć estetyczne szyldy, które doskonale wpisują się w tkankę miejską. W trakcie prezentacji o swoich pracach opowiedzą Paulina Kozicka, Agnieszka Antonowicz, Anna Tatar, Kamila Jasińska, Hanna Kmieć, Katarzyna Cichosz, Olga Lewandowska z Akademii Sztuk Pięknych.

Nowy design szyldów. Dyskusja o związku typografii i jakości przestrzeni miejskiej

Goście: Anita Wasik i Joanna Czaplewska (Pracownia Projektowania dla Kultury z Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych), Karina Rembiewska (Menadżer ds. Śródmieścia), Dariusz Słodkowski (Działu Użytkowania Przestrzeni Publicznej UMG), Jacek Wielebski (Stowarzyszenie Traffic Design).

Data: 24 maja, godz. 18.00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Tar 39/40

Autor fotografii: Olga Lewandowska

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko