mobile
REKLAMA

Napowietrzanie wód Motławy rozpoczęte

Ok godz. 18.30 w niedzielę na nabrzeżu Motławy rozpoczął pracę napowietrzacz wody.  Urządzenie za pomocą pompy umiejscowionej na głębokości 1 m pod powierzchnią lustra rzeki pompuje wodę, następnie ją napowietrza i z powrotem odprowadza do koryta Motławy. Napowietrzacz waży ok. 1,5 tony, a jego wielkość to ok. 2m  x2m. Napowietrzanie wody ma charakter prewencyjny i ma na celu podniesienie stężenia tlenu w wodzie, a tym samym stworzenie korzystnych warunków dla życia organizmów wodnych i przeciwdziałanie rozwojowi organizmów beztlenowych.

Informacja prasowa
TAGI
Napowietrzanie wód Motławy rozpoczęte

W komorze pomp na Przepompowni Ścieków Ołowianka działają już 3 z 4 pomp wraz z silnikami. Ścieki dopływające do Przepompowni na bieżąco płyną do Oczyszczalni Wschód. Nie występują żadne zakłócenia w odbiorze. Trzecia pompa jest zabezpieczeniem zapasowym, bowiem w normalnym trybie pracy przepompowni pracują zawsze wymiennie 2 z 4 pomp.

W weekend wypompowano ścieki ze wszystkich podtopionych w Gdańsku kamienic. Jeśli problem jeszcze wystąpi SNG apeluje o przekazywanie informacji pod nr tel. 994.

tel. 994 - w przypadku zgłoszenia podtopienia (alarmowy numer Saur Neptun Gdańsk)

Z biurem Obsługi Klienta SNG w przypadku zgłoszenia szkód:

tel. 58 301 30 91 albo 58 325 27 00 lub mailowo: info@sng.com.pl

Mieszkańcy, w tym szczególnie osoby starsze i niepełnosprawne, potrzebujące pomocy w usuwaniu skutków awarii proszone są o kontakt z Gdańskim Centrum Kontaktu pod nr tel.: 58 52 44 500 email: gck@gdansk.gda.pl (czynny przez całą dobę).

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko