mobile
REKLAMA

Musiał i Kulikowski odeszli z Trefla Sopot

Po zakończonym sezonie Orlen Basket Ligi nastąpiły pierwsze ruchy kadrowe w Treflu Sopot. Z drużyną z Trójmiasta pożegnali się Błażej Kulikowski i Jakub Musiał.

Marcin Kalicki
Musiał i Kulikowski odeszli z Trefla Sopot

Błażej Kulikowski w Treflu grał od 2016 roku. Po dobrych występach w drużynach młodzieżowych dostał szansę gry w pierwszym zespole. W ostatnim sezonie, ze względu na dużą konkurencję, obwodowy co prawda rozpoczął w Sopocie, ale następnie został wypożyczony do MKS-u Dąbrowa Górnicza, z którym dotarł do ćwierćfinału Orlen Basket Ligi. W pierwszej drużynie Trefla Kulikowski wystąpił w trzydziestu pięciu ligowych starciach. 23-latek zdobył łącznie dla sopocian siedemdziesiąt punktów. Zawodnik skorzystał z opcji zawartej w umowie i rozwiązał kontrakt.

W sezonie 2024/2025 w barw Trefla nie będzie reprezentował również Jakub Musiał. 25-letni obwodowy dołączył do sopockiego klubu niemal rok temu. Zawodnik szczególnie dobrze czuł się w rzutach za trzy punkty. W minionym sezonie trafił czterdzieści z dziewięćdziesięciu pięciu prób, co dało skuteczność na poziomie 42% i dziewiąte miejsce w tej statystyce w całej Orlen Basket Lidze. W Treflu Musiał rozegrał łącznie czterdzieści dwa spotkania, zdobywając w tym czasie sto osiemdziesiąt punktów przyczyniając się do zdobycia mistrzostwa Polski.

/Marcin Kalicki/

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda