mobile

Mobilny punkt stanął przy kościele św. Jerzego

Po prawie tygodniu na Brodwinie kontener, w którym można zaszczepić się przeciw COVID-19 przeniósł się do centrum miasta, w okolice kościoła św. Jerzego. Mobilny punkt rusza 6 lipca i działać będzie do końca miesiąca. Ze szczepień każdy chętny będzie mógł skorzystać w dni powszednie, w godz. 9.00-17.00.

Informacja prasowa
Mobilny punkt stanął przy kościele św. Jerzego

Sopocianie i turyści, którzy jeszcze nie zaszczepili się przeciwko COVID-19, bez konieczności wcześniejszej rejestracji mogą do końca lipca skorzystać z tej możliwości. Dostępne są szczepionki dwudawkowe, jak i jednodawkowe.

– W mobilnym punkcie można przyjąć pierwszą dawkę szczepionki lub drugą, bez względu na to, gdzie przyjęło się pierwszą – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Gorąco zachęcam więc turystów odwiedzających Sopot, ale także mieszkańców, bowiem możemy wywalczyć milion złotych dla naszego miasta. Tyle jest do wygrania w rządowym konkursie dla gminy, w której zaszczepi się najwięcej mieszkańców. Mamy bardzo dużą szansę na wygraną, ale musimy się jeszcze zmobilizować, by zdobyć te pieniądze i przeznaczyć je potem na rzecz mieszkańców, na zakup nowoczesnej karetki czy na zajęcia dla najmłodszych – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Na razie mobilny punk szczepień działać będzie w dni powszednie w godz. 9.00-17.00. Jeżeli będzie duże zainteresowanie szczepieniami, możliwe jest również otwarcie punktu w weekendy.

Przypominamy, że już każda osoba powyżej 12. roku życia może się zaszczepić, więc zachęcamy szczególnie nastolatków, młodych ludzi, by skorzystali ze szczepień. Bez rejestracji można się też cały czas szczepić w punkcie szczepień powszechnych w hali ERGO ARENA.

Fot. UMS

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda