mobile

Lechia kontra Jagiellonia - już w niedzielę. Klub żegna czterech zawodników i zapowiada powrót Sławomira Peszki

Czy warto wybrać się na ten mecz? Goście z Białegostoku muszą zwyciężyć, by mieć prawo do gry w Lidze Europy. Gdańszczanie na pewno nie dadzą gościom taryfy ulgowej, chociażby po to, by przed własną publicznością dobrze spuentować udany sezon. Zapowiada się męskie granie: w niedzielę, o godz. 18, na Stadionie Energa Gdańsk.

Gdańsk.pl/ fot: Dominik Paszliński/www.gdansk.pl
TAGI
Lechia kontra Jagiellonia - już w niedzielę. Klub żegna czterech zawodników i zapowiada powrót Sławomira Peszki

Ten mecz dla Jagiellonii będzie dodatkowo możliwością rewanżu za przegrany z Lechią finał Pucharu Polski. Wówczas Ireneusz Mamrot, trener białostockiej drużyny, nie ukrywał rozczarowania - uważał że biało-zieloni nie byli lepszym zespołem i wygrali wręcz szczęśliwe, w doliczonym czasie gry.

W piątek, 17 maja, na przedmeczowej konferencji trener Lechii Piotr Stokowiec zapowiedział spore zmiany w składzie personalnym drużyny na nowy sezon. Mecz z Jagiellonią będzie więc dodatkowo okazją do uroczystego pożegnania z kilkoma zawodnikami, którzy mieli swój udział w tegorocznych sukcesach Lechii. Przypomnijmy, że był to najbardziej udany sezon w historii biało-zielonych. Udało się jednocześnie zdobyć Puchar Polski i zająć trzecie miejsce w tabeli rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Dzięki temu Lechia wystąpi w rozgrywkach Ligi Europy.

Zawodnicy, których w przyszłym sezonie w drużynie na pewno nie zobaczymy, to:

Konrad Michalak (transfer do Achmat Grozny)

Michał Mak

Steven Vitoria

Joao Nunes

Umowy z Makiem, Vitorią i Nunesem wygasną z końcem obecnego sezonu i nie będą przedłużone. Mecz przeciwko Jagielloni będzie okazją do uroczystego pożegnania z odchodzącymi zawodnikami.

Trener Piotr Stokowiec zapowiedział, że do drużyny wróci Sawomir Peszko. To dość zaskakująca decyzja, ponieważ jesienią piłkarz został odsunięty od pierwszego zespołu, a następnie oddany na wypożyczenie do Wisły Kraków. Był to skutek pyskówki na treningu, na jaką Peszko pozwolił sobie wobec członka sztabu szkoleniowego. Zaraz po incydencie zawodnik poprosił publicznie Stokowca o szansę na rehabilitację, ale trener pozostawał nieugięty. Teraz jednak doszło do warunkowego "odpuszczenia grzechów".

- Szczegóły rozmowy zachowam dla siebie, ale mogę potwierdzić, że Sławek wróci do nas i będzie przygotowywał się z nami do sezonu - potwierdził szkoleniowiec biało-zielonych.

Peszko w rundzie wiosennej grał dla Wisły Kraków, gdzie należał do wyróżniających się zawodników: w 14 spotkaniach zdobył 3 bramki.

Do drużyny, jak już wcześniej zapowiedziano, wrócić ma z wypożyczenia Romario Balde. Być może również Ariel Borysiuk - ale tutaj Lechia nie podjęła jeszcze decyzji.

Kontrakt z biało-zielonymi na dwa kolejne sezony podpisał Żarko Udovicić - serbski pomocnik, który występował dotychczas w Zagłębiu Sosnowiec i w rozgrywkach ligowych należał do wyróżniających się zawodników.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda