mobile
REKLAMA

Kulinarna Świętojańska

Po raz kolejny ulica Świętojańska zamieni się w kulinarny deptak. To za sprawą trzeciej edycji wydarzenia Kulinarna Świętojańska.

Informacja prasowa
TAGI
Kulinarna Świętojańska

Na zamkniętym odcinku ulicy pojawi się mnóstwo dobrego jedzenia, jazz na żywo i wiele innych atrakcji.

To zachęta do poznawania smaków lokalnych specjalności, w niepowtarzalnej atmosferze modernistycznej Gdyni. Festiwal proponuje spędzanie czasu wolnego w otwartej przestrzeni miejskiej, w gronie rodziny i przyjaciół, w bliskiej relacji z dobrą kuchnią. Idea wydarzenia promuje także pierwszy w Polsce Szlak Kulinarny Centrum Gdyni.

Podczas wydarzenia na ulicy Świętojańskiej wystawią się lokale i restauracje z ulicy Świętojańskiej i ze Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni, nie zabraknie też stoisk z lokalnymi produktami. Kuchnia morska oraz nowe trendy kulinarne to tematy wiodące na tegorocznym wydarzeniu.


Poza główną atrakcją, jaką będzie przede wszystkim wyśmienite jedzenie, odbywać się będą pokazy gotowania na żywo w wykonaniu najlepszych gdyńskich szefów kuchni. Ponownie reaktywowany zostanie "Bieg kelnerów" - jedyna w swoim rodzaju rywalizacja, która odbywała się w Gdyni w latach trzydziestych XX wieku. Wyścig odbędzie się w tym razem w trzech edycjach profesjonalnej, amatorskiej oraz dla dzieci.

Jacek Fedde - Szef kuchni od ponad 20 lat. Obecnie właściciel Fedde w Gdyni, promującego kuchnię opartą na regionalnych produktach. Prostota, ponadczasowość i nienachalna elegancja to hasła, które go inspirują.


Diana Volokhova - Finalistka i jedna z najbardziej oryginalnych postaci drugiej edycji programu Master Chef. Pochodzi z Armenii, a na podniebieniu ciągle czuje aromatyczne smaki i zapachy Kaukazu. Od kilku lat jest mieszkanką Gdyni i aktualnie prowadzi cukiernię

Więcej :

www.kulinarnagdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda