mobile
REKLAMA

Jaka pogoda w Gdańsku w dniach 3 - 5 sierpnia? Przygotujcie się na 30-stopniowe upały!

Do Trójmiasta dociera kolejna fala upałów. Według Pomorskiego Alarmu Pogodowego możemy spodziewać się temperatur w ciągu dnia na poziomie 32- 34 stopni C. Odetchnąć będzie można natomiast wieczorami, kiedy temperatury będą oscylować w granicach 20 stopni C. Prawdopodobnie wystąpią też lokalne burze.

Informacja prasowa
Jaka pogoda w Gdańsku w dniach 3 - 5 sierpnia? Przygotujcie się na 30-stopniowe upały!

Pomorski Alarm Pogodowy prognozuje ponad 30 stopni

Zgodnie z informacjami podanymi przez Pomorski Alarm Pogodowy, w środę 3 sierpnia, poranek zapowiada się jeszcze pochmurnie, ale przed południem rozpogodzi się. Po południu termometry wskażą 26-31 stopni. Nocą zachmurzenie wzrośnie (najpewniej do umiarkowanego), a temperatura obniży się do 16-21 stopni.

Następnego dnia, a więc w czwartek 4 sierpnia, będzie słonecznie z temperaturą do 27-32 stopni. Noc także zapowiada się pogodna i ciepła: 18-22 stopni. Wiatr południowy, w porywach umiarkowany, ale wyraźnie odczuwalny.

Piątek, 5 sierpnia, będzie prawdopodobnie najgorętszym w tym tygodniu dniem. Początkowo będzie bezchmurnie. Temperatura maksymalna może wynieść 28-34 stopnie. Późnym popołudniem bądź wieczorem od zachodu postępować będzie ochłodzenie.

- Obecnie trudno stwierdzić, jaki będzie miało przebieg, jednakże pojawienie się burz jest prawdopodobne - zaznaczają przedstawiciele PAP.

Według aktualnych prognoz, w weekend rozpocznie się kilkudniowe ochłodzenie z temperaturą maksymalną wynoszącą około 20 stopni.

Już jutro dotrze do nas gorące zwrotnikowe powietrze

Już jutro dotrze do nas gorące zwrotnikowe powietrze

Grafika: wxcharts.com / edycja Pomorski Alarm Pogodowy

Prognozy pogody od Windy.com

Według serwisu Windy.com, temperatura w środę i czwartek zatrzyma się na 29 stopniach. Natomiast w piątek będzie to maksymalnie 31 stopni. Mało odczuwalny będzie wiatr. W środę będzie wiał z prędkością 3-4 m/s, w czwartek 4 m/s, a w piątek 5-7 m/s. Burze przewidywane są z kolei w nocy z piątku na sobotę (5/6 sierpnia).

Jak przetrwać upały w mieście?

W tych dniach powinniśmy stosować się do poniższych wskazówek:

  • ogranicz przebywanie na pełnym słońcu;
  • pij dużo niegazowanej wody;
  • jeśli nie musisz, nie wychodź z domu;
  • noś nakrycie głowy;
  • stosuj kremy z filtrem;
  • unikaj wysiłku fizycznego;
  • nie zostawiaj dzieci i zwierząt w aucie;
  • nie pij alkoholu, bo odwadnia organizm;
  • w ciągu dnia zasłoń i zamknij okna;
  • noś lekką, przewiewną odzież.

Wodna mgiełka dla ochłody

W dziewięciu lokalizacjach w Gdańsku rozstawione zostały mgiełki wodne, w których będzie można się schłodzić. W mieście można też skorzystać z 38 miejskich zdrojów. W okresie wakacyjnym, stałe zamgławiacze zostały zainstalowane przy Forum Gdańsk, przy głównym wejściu na plażę Stogi, w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym, na Targu Węglowym oraz przy Hevelianum. W przygotowaniu jest jeszcze jeden zamgławiacz, który zostanie postawiony w Parku Oruńskim przy placu zabaw. Urządzenia włączają się automatycznie przy temperaturze powyżej 27 stopni. Dodatkowo, na czas upałów zainstalowane zostały cztery tymczasowe urządzenia mobilne. Można z nich skorzystać: przy Europejskim Centrum Solidarności, przy Baszcie Jacek na rogu Placu Kobzdeja, przy Muzeum II Wojny Światowej oraz przy Molo w Brzeźnie. 

Dodatkowo na terenie Gdańska schłodzić się można pijąc wodę prosto z kranu - dzięki 38 zdrojom ulicznym, które znajdują się na terenie Głównego Miasta oraz w pasie nadmorskim. Zdroje zostały specjalnie przygotowane do sezonu letniego, a woda w nich przebadana laboratoryjnie. Można ją pić bez obaw.

Z kolei w parku Reagana w każdy wakacyjny weekend poczęstować się można wodą z saturatora, podawaną wprost z sieci wodociągowej. Saturator będzie dostępny w soboty i niedziele w godz. 11.00 - 16.00.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda