mobile

Jak zadbać o dobrostan psychiczny dziecka? Jutro ważna konferencja

Jutro w Szkole Podstawowej nr 84 w Gdańsku odbędzie się  ważna konferencja ,,Jak dzisiaj mogę zadbać o psychiczny dobrostan mojego dziecka? Wyzwania rodzicielskie związane z bezpieczeństwem cyfrowym oraz szczególnymi potrzebami dzieci?". Wciąż można się na nią zarejestrować

mat.pras.
Jak zadbać o dobrostan psychiczny dziecka? Jutro ważna konferencja

Jak zapobiegać e-uzależnieniom dzieci i dorosłych, jakie szczególne potrzeby edukacyjne ma dziecko z ADHD oraz jaka jest rola rodziców i szkoły w rozpoznaniu depresji u dzieci - to niektóre tematy konferencji dla rodziców, która odbędzie się jutrow Szkole Podstawowej nr 84 w Gdańsku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja rejestracji online

Konferencja odbędzie się w godzinach od 16.00-20.00.

Plan konferencji:

16.00-17.00:

  • „Fonoholizm i higiena cyfrowa – jak zapobiegać e-uzależnieniom dzieci i dorosłych?” (rodzice dzieci z klas 4-8) - Maciej Dębski, Prezes i założyciel Fundacji Dbam o Mój Zasięg
  • „Dzieci wybitnie zdolne jako uczniowie o szczególnych potrzebach edukacyjnych” - Monika Gołubiew-Konieczna, dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 7 w Gdańsku.

17.00-18.00:

  • „Fonoholizm i higiena cyfrowa - jak zapobiegać e-uzależnieniom dzieci i dorosłych?” (rodzice dzieci z klas 0-3) - Maciej Dębski, Prezes i założyciel Fundacji Dbam o Mój Zasięg.
  • „Depresja często nie wygląda tak jak nam się wydaje - o depresji u dzieci i roli rodziców i szkoły w jej rozpoznaniu” - Bogumiła Kwidzińska, psychoterapeutka, socjolog i pedagog.

18.00-19.00:

  • „Dziecko z ADHD ma szczególne potrzeby edukacyjne - o tym, jakie rozwiązania i metody mogą zostać zastosowane w domu i w szkole celem wsparcia rozwoju edukacyjnego oraz zapobieżenia powikłaniom ADHD u dziecka” - Joanna Chromik-Kovacs, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Nadpobudliwością Psychoruchową i Ich Rodzinom „POMOST”, dyrektor PPP nr 1 w Gdańsku.
  • „Szkoła & Rodzina ucznia - współpraca czy walka o władzę?” - dr Joanna Doroszuk - pracownik naukowy w Zakładzie Pedagogiki Specjalnej IP UG.

19.00-20.00:

  • „Moje dziecko potrzebuje w szkole Waszego wsparcia - o tym co jest potrzebne, ażeby dziecko nienormatywne było wartościowym członkiem społeczności klasowej i szkolnej, a nie problemem” - panel dyskusyjny z udziałem rodziców i ekspertów.

fot. pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda