mobile

Grillowali nie licząc się z zagrożeniem

Mimo trwającej epidemii, aż dziewięć młodych osób zbagatelizowało obowiązujące zakazy i postanowili zorganizować spotkanie przy grillu. Policjanci wylegitymowali te osoby. Wszyscy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami. Policjanci powiadomili także Powiatowego Inspektora Sanitarnego o 38-latku, który naruszył zasady kwarantanny.

inf.prasowa
Grillowali nie licząc się z zagrożeniem

Wczoraj wieczorem (03.04.2020r.) dyżurny bytowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jedną z posesji w miejscowości Żukówko przyjechały trzy samochody, z których wysiało kilkanaście osób, które urządziły sobie grilla.

Na miejsce skierowany został patrol. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Pomimo zakazów związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, aż dziewięcioro znajomych zorganizowało sobie wspólne spotkanie przy grillu. Jak oświadczyli mundurowym, chcieli się odstresować z dala od trójmiasta, w którym mieszkają na co dzień. Wszyscy przyznali, że mieli świadomość tego, że na terenie Polski trwają restrykcje dotyczące przemieszczania się.

Policjanci poinformowali o zagrożeniach wynikających ze spotkań w czasie trwającej pandemii. Wszystkie osoby za popełnione wykroczenia zostały ukarane mandatami w wysokości 500 zł.

Codzienne policjanci rozmawiają z mieszkańcami powiatu bytowskiego oraz emitują z radiowozów komunikaty z apelem aby pozostać w domach. W tym czasie ważna jest odpowiedzialność za siebie i bliskich i przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz zaleceń dotyczących ograniczenia spotkań.

Policjanci codziennie kontrolują również osoby poddane kwarantannie. Co ważne mundurowi jedną osobę mogą sprawdzać nawet kilkukrotnie. Policjanci, którzy sprawdzali wczoraj, czy osoby objęte kwarantanną respektują obowiązujące przepisy, stwierdzili jeden przypadek niewywiązywania się z tego obowiązku. Kiedy mundurowi dotarli dwukrotnie pod sprawdzany adres, nie zastali tam 38-letniego mieszkańca gm. Bytów  objętego kwarantanną. O niezgodnym z prawiem i nieodpowiedzialnym  zachowaniu mężczyzny policjanci powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny od 5 do nawet 30 tys. złotych.

 

 

Źródło: Pomorska Policja

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda