mobile

Godebskiego gotowa na zmiany

Rozpoczęła się kolejna – po remoncie ul. Oficerskiej w Orłowie – inwestycja drogowa w dzielnicach Gdyni. Właśnie ruszyły prace przy ul. Godebskiego na Oksywiu. Wymieniona zostanie jezdnia, chodniki i oświetlenie, a pod powierzchnią poprowadzona będzie nowa kanalizacja deszczowa.

Informacja prasowa/ fot. Kamil Złoch
TAGI
Godebskiego gotowa na zmiany

- To kolejna inwestycja, którą rozpoczynamy w naszym mieście. Jej wartość to ponad 2 miliony złotych. Mieszkańcy ul. Godebskiego na Oksywiu bardzo często po intensywnych opadach mają problem z wodami opadowymi i dzięki działaniom, które właśnie tu rozpoczynamy ten problem zniknie - mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przebudowa obejmie zasięgiem ul. Godebskiego na całej jej długości, tj. od ul. Czwartaków do ul. Podchorążych. Planowane zakończenie prac wyznaczono na listopad tego roku. Remontowi poddana zostanie nie tylko jezdnia, ale także zatoka autobusowa, wyjazdy z posesji, miejsca postojowe i chodniki.
 
Zakres inwestycji obejmuje również montaż nowoczesnego oświetlenia ulicy oraz ławek i przysiadaków dla osób o ograniczonej mobilności.

Roboty drogowe w tym miejscu obejmą również infrastrukturę podziemną. Całkowicie przebudowana zostanie sieć kanalizacji deszczowej, co pozwoli na lepsze gospodarowanie wodami opadowymi w tym rejonie dzielnicy.

Źródło: gdynia.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda