mobile
REKLAMA

Gdańsk po raz kolejny wspiera akcję Sprzątanie świata!

Gdańsk regularnie organizuje inicjatywy wspólnego sprzątania terenów publicznych. Po wiosennym „Wielkim Sprzątaniu Gdańska – Południe”, przyszedł czas na jesienną akcję w innych częściach miasta.

inf. pras.
TAGI
Gdańsk po raz kolejny wspiera akcję Sprzątanie świata!

W sobotę 16 września od godziny 9:00, w wymienionych niżej lokalizacjach na chętnych do wspólnego oczyszczania miasta będą czekać urzędnicy, służby miejskie oraz harcerze. Każda osoba, która zdecyduje się wesprzeć akcję zostanie zaopatrzona w worek, rękawiczki oraz mapkę z regulaminem. Przy okazji będzie można się dowiedzieć szczegółów na temat poszerzonego systemu segregowania odpadów, który w Gdańsku będzie obowiązywał od kwietnia 2018 r.

 

Punkty startowe akcji będą znajdować się w:

- rejonie u zbiegu ul. Havla i Świętokrzyskiej

- rejonie przy ul. Giełguda

- rejonie przy końcu ul. Abrahama

- rejonie przy ul. Czarny Dwór

- rejonie u zbiegu ul. Nowotnej i Sówki

 

Tuż po wspólnym sprzątaniu serdecznie zapraszamy na rodzinny piknik edukacyjny, który odbędzie się przed Centrum Hewelianum. Uczestnicy będą mogli skorzystać z licznych atrakcji, ale również będzie można porozmawiać o gdańskiej gospodarce odpadami, a na dzieci będą czekały zabawy edukacyjne. Impreza potrwa od godz. 11:00 do 17:00.

 

- Gorąco zachęcam do udziału w tego rodzaju inicjatywach miejskich. Po pierwsze wszyscy wspólnie odpowiadamy za stan i wygląd terenów publicznych, a po drugie dopiero uczestnicząc w takiej akcji można zrozumieć, jakie są konsekwencje nieodpowiedzialnego śmiecenia. Oczywiście byłoby lepiej, gdyby tego typu akcje w ogóle nie były potrzebne. Cieszę się jednak, że mieszkańcy co roku potrafią się zmobilizować, by wspólnie z pracownikami jednostek miejskich zadbać o porządek w swoim najbliższym otoczeniu. W końcu wszyscy jesteśmy gospodarzami Gdańska - wyjaśnia Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej. 

 

Zaangażowanie w akcję zadeklarowało już kilka gdańskich szkół. Ważna informacja! Dzieci biorące udział w wydarzeniu muszą być pod opieką nauczycieli bądź rodziców.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko