mobile
REKLAMA

GameStorm - maraton tworzenia planszówek

Masz pomysł na grę planszową i nie wiesz jak doprowadzić go do końca? Weź udział w GameStormie. To unikalne wydarzenie dla entuzjastów gier bez prądu, które odbędzie się w dniach 7 - 9 lipca 2023 roku w Gdańsku.

Marek Nowak
TAGI
GameStorm - maraton tworzenia planszówek

Formuła znana z hackatonów, które adresowane są najczęściej do młodych informatyków, tym razem skierowana jest do miłośników planszówek. Uczestnicy będą mieć 48 godzin na stworzenie swoich gier, które będą testowane przez innych uczestników wydarzenia a na koniec zaprezentowane. W ramach wydarzenia odbędzie się też otwarty wykład o podstawach tworzenia gier.

Organizatorami wydarzenia są "Prototypy" - grupa testerska działająca od 2019 roku i zrzeszająca trójmiejskich twórców gier oraz Fundacja Rozwoju Bombonierka, która do swoich celów działania zalicza wzmacnianie tolerancji społecznej, poprawę współpracy międzyludzkiej i międzypokoleniowej oraz wyrównywania szans grup zagrożonych wykluczeniem społecznym

- Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich zapaleńców gier; od całkowicie początkujących po doświadczonych twórców - mówi Zbyszek Kisły,  główny organizator GameStorm. -  Chodzi o wykorzystanie kreatywności i stworzenie działającego prototypu gry planszowej, karcianej, imprezowej albo jakiejkolwiek innej.

Uczestnicy zostaną podzieleni na zespoły, według poziomu zaawansowania, otrzymają temat i rozpoczna dwudniową pracę nad prototypem.

- Nasze wydarzenie ma na celu zachęcić i zainspirować do twórczego kreatywnego myślenia, a także przekazywać wiedzę o tworzeniu gier przez branżowych ekspertów - dodaje Zbyszek Kisły.

Szczegółowe informacje na temat rejestracji, harmonogramu wydarzenia i innych szczegółów można znaleźć pod linkiem https://app.evenea.pl/event/gamestorm.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda