mobile
REKLAMA

Dzień bez telefonu w ZOO

Gdański Ogród Zoologiczny zaprasza do wyzwania "Dzień bez telefonu". W niedzielę w godzinach 11-15 będzie można wziąć udział w konkursach i zabawach, a przy okazji wspomóc zagrożone gatunki. 

Informacja prasowa/pixabay.com
Dzień bez telefonu w ZOO

Gdański Ogród Zoologiczny zaprasza w niedziele na zabawy oraz konkursy edykacyjne.

Gra terenowa „Halo zebra? Halo słoń?”, łowienie ryb „na sucho”, sprawdzian w pajęczynie, głuchy telefon, odkrywanie świata w skali MIKRO razem z gdyńskim Centrum Nauki EXPERYMENT, piknik na trawie i wspólne wsłuchiwanie się w ciszę - to tylko niektóre atrakcje „Dnia bez telefonu w gdańskim ZOO”.

Wydarzenie odbędzie się 15 lipca 2018 r. (niedziela) na placu rekreacyjnym przy wybiegu kucy szetlandzkich (za żyrafami i zebrami, w okolicach lwiarni). W godzinach 11.00-15.00 można będzie się zrelaksować w wyjątkowym mikroklimacie ZOO Gdańsk, poleżeć na trawie (własne koce i prowiant mile widziane), skorzystać z przygotowanych atrakcji i pomóc ratować zwierzęta.

Przekaż stary telefon – ratuj zwierzaki!

Prawdopodobnie każdy ma w domu jakiś stary telefon komórkowy. Warto go znaleźć i przynieść tego dnia do gdańskiego ZOO. Do produkcji urządzeń elektronicznych powszechnie wykorzystuje się minerały, m.in. tantalit, cynę, wolfram i złoto. Ich złoża są bardzo rzadkie, a większość występuje w Afryce, gdzie toczą się nieustannie wojny o kontrolę nad nimi. Wydobycie tych kruszców pochłonęło miliony ofiar wśród ludzi, zwierząt i spowodowało ogromne zniszczenia w środowisku naturalnym.

W oliwskim ZOO stoi specjalna puszka, do której każdy może wrzucić nieużywany już lub zepsuty: telefon komórkowy, tablet, MP3, urządzenie GPS. Gdy puszka się zapełni, trafi do firmy wyspecjalizowanej w recyclingu urządzeń elektronicznych, która odzyska z przekazanego sprzętu cenne surowce. Zebrane w ten sposób środki finansowe ze zbiórki przeznaczone zostaną na ratowanie pingwinów tońców z  RPA (SANCCOB), ochronę okapi w Kongo (Okapi Conservation Project), hodowlę oryksów i adaksów w Afryce Północnej (Marwell Wildlife) oraz ochronę manatów afrykańskich i fenków w ich naturalnym środowisku.

Weź naukę pod lupę !

Partnerem wydarzenia jest gdyńskie Centrum Nauki EXPERYMENT, które zaprasza do wspólnego odkrywania świata w skali MIKRO i oglądania ZOO przez pryzmat mikroskopu i lupy. Edukatorzy EXPERYMENTU urządzą w nim w niedzielę mini laboratorium plenerowe.

Źródło: Urząd Miasta Gdańsk

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda