mobile
REKLAMA

Daniel Ziółkowski w Treflu Sopot do 2024 roku!

19-letni Daniel Ziółkowski podpisał nową umowę z Treflem Sopot. Na jej mocy zawodnik będzie występował w żółto-czarnych barwach do końca sezonu 2023/2024.

Informacja prasowa
Daniel Ziółkowski w Treflu Sopot do 2024 roku!

Swoje pierwsze koszykarskie kroki Daniel stawiał w sopockim Uczniowskim Klubie Sportowym "Siódemka", a następnie występował w młodzieżowych drużynach spod znaku Trefla. Premierowy sukces popularny "Ziółek" osiągnął w sezonie 2017/2018, kiedy to z zespołem U16 zdobył złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W finałowym meczu sopocianie pokonali Śląsk Wrocław 96:88, a Daniel zakończył mecz z 20 punktami.

Po swój drugi medal MMP - tym razem srebrny - sięgnął w kolejnych rozgrywkach, ale już w kategorii do lat 18. W sezonie 2018/2019 Daniel rozpoczął też występy na szczeblu seniorskim, grając dla Trefla II Sopot w zmaganiach drugoligowych. Młody zawodnik wziął udział w aż 20 meczach, spędzając na parkiecie średnio blisko 17 minut.

Bardzo dobrze w pamięci "Ziółka" z pewnością zapisały się rozgrywki 2019/2020. 17-letni wówczas zawodnik rozpoczął przygotowania do sezonu z pierwszym zespołem, a efektem jego dobrej postawy był debiut w Energa Basket Lidze podczas meczu 3. kolejki przeciwko Polpharmie Starogard Gdański. Do końca rozgrywek Daniel cztery razy wystąpił w meczu najwyższego szczebla ligowego, a w spotkaniu z MKS Dąbrową Górniczą, na 15 dni przed swoimi 18-tymi urodzinami, zdobył swoje premierowe punkty w EBL. Ponadto z zespołem U20 Daniel, będąc jednym z liderów zespołu, sięgnął po historyczny Młodzieżowy Puchar Polski oraz srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

W ostatnim sezonie obwodowy był już stałym elementem drużyny Marcina Stefańskiego. Daniel rozegrał 15 spotkań, a swój najdłuższy występ zanotował w wyjazdowym meczu z Enea Zastalem BC Zielona Góra, gdy spędził na parkiecie ponad 12 minut. Jednocześnie "Ziółek" występował w rozgrywkach drugoligowych, gdzie był liderem Trefla II Sopot. 19-latek przeciętnie notował blisko 21 punktów, ponad 6.5 zbiórki oraz 1.7 przechwytu, co m.in. złożyło się na średni wskaźnik EVAL 20.3.

Nasz zawodnik jest też regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski.

- Daniel to bez wątpienia jeden z najbardziej utalentowanych młodych zawodników w naszym kraju. Od dłuższego czasu obserwujemy progres, jaki notuje z każdym sezonem. Wyróżnia go nie tylko talent, ale także - a może przede wszystkim - pracowitość. Mimo młodego wieku wie czego chce, a sztab szkoleniowy jest zadowolony z poziomu i zaangażowania, które prezentuje na treningach. Jeżeli podejście Daniela nie zmieni się, to myślę że dostanie jeszcze więcej szans na grę w Energa Basket Lidze, a jego potencjał pozwala myśleć, iż z czasem stanie się jednym z ważnych ogniw naszego zespołu - uważa Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

Fot. Trefl Sopot

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda