mobile
REKLAMA

Coraz więcej wodorowych autobusów w Gdańsku

W tym roku do gdańskiej floty autobusowej dołączy 10 nowoczesnych pojazdów z napędem opartym na zielonym wodorze. Ten krok stanowi przełom w dziedzinie ekologii, zapewniając pełen komfort podróży bez emisji szkodliwych substancji. Gdańsk staje się liderem transformacji transportu publicznego, wprowadzając do swojej floty autobusy, które nie tylko spełniają najwyższe standardy środowiskowe, ale również zapewniają wydajną i przyjazną dla pasażerów mobilność

oprac. Patrycja Biernat
Coraz więcej wodorowych autobusów w Gdańsku

Nowe autobusy to pojazdy całkowicie zeroemisyjne, wyprodukowane w całości w Polsce. Innowacyjne Autobusy NesoBus napędzane będą zielonym wodorem, który jest produkowany przy użyciu energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Posiadają one imponujący zasięg, umożliwiający wykonywanie całodobowych zadań przewozowych, oraz szybki czas tankowania, porównywalny do autobusów spalinowych.

Produkcja tych pojazdów odbywa się w nowo otwartej fabryce w Świdniku, gdzie cały proces, od spawania po montaż, zajmuje mniej niż 2 miesiące, z perspektywą skrócenia do 30 dni. Gdańsk zdecydował się na najem autobusów wraz z pełną obsługą serwisową, aby ograniczyć ryzyko związaną z nową technologią oraz zapewnić sprawność i bezpieczeństwo eksploatacji.

Autobusy są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i podróżujących z wózkami dziecięcymi, a także wyposażone w komfortowe fotele, systemy monitoringu, klimatyzację, tablice LED z informacjami dla pasażerów oraz gniazda USB. Te nowoczesne pojazdy są nie tylko krokiem w stronę ekologicznej mobilności, ale także zapewniają bezpieczeństwo i wygodę wszystkim podróżującym.

fot.gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda