mobile
REKLAMA

Coraz bliżej budowy ulicy Obotryckiej

Gdańsk inwestuje w realizację kolejnych ulic. Ogłoszono właśnie przetarg na budowę nowej nawierzchni ulicy Obotryckiej. Prace powinny zakończyć się do końca sierpnia 2018.

Informacja prasowa
TAGI
Coraz bliżej budowy ulicy Obotryckiej

Ulica Obotrycka w Gdańsku zyska w tym roku nową nawierzchnię. Przetarg, który został ogłoszony w tym tygodniu zakłada, że na odcinku Obotryckiej, od ul. Mściwoja II do istniejącej już jezdni, powstanie ciąg, po którym poruszać się będą mogły zarówno samochody, jak i piesi. Teren po obu stronach jezdni zostanie utwardzony. Wzdłuż ulicy przewidziana jest także budowa oświetlenia i  sieci kanalizacji deszczowej.

Wykonawców ubiegających się o budowę poznamy 19 marca. Jeśli procedury przetargowe przebiegać będą bez zakłóceń, prace zakończą się do końca sierpnia 2018 roku. W imieniu Gminy Miasta Gdańska, zadanie koordynuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Budowa ulicy Obotryckiej, to nie jedyna inwestycja, jaka jest planowana w najbliższym czasie na terenie dzielnicy Przymorze Małe. W planach jest także m.in. budowa ronda u zbiegu ul. Beniowskiego z Bora Komorowskiego, przebudowa skrzyżowania ul. Kołobrzeskiej ze Słupską i fragmentów ul. Słupskiej, Arkońskiej oraz Szczecińskiej.  Dla powyższych inwestycji pozyskiwana jest obecnie dokumentacja projektowa.

Źródło fotografii: Wikipedia

Autor fotografii: Artur Andrzej

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda