mobile
REKLAMA

Bomba w górę! Wyścigi konne w Sopocie

Wyścigi konne organizowane w Sopocie to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, którego wakacyjny, nadmorski charakter powoduje, że w lipcu na sopocki Hipodrom ściągają prawdziwe tłumy. W tym roku sopocki Hipodrom zaprasza na dwa wyścigowe weekendy 13-14 oraz 20-21 lipca 2024 r.

Informacja prasowa
Bomba w górę! Wyścigi konne w Sopocie

Wyścigi konne w Sopocie odbędą się w tym roku w dwa lipcowe weekendy: 13-14 lipca oraz 20-21 lipca. Planowanych jest dwadzieścia siedem gonitw w ciągu czterech dni. Konie pobiegną tradycyjnie w godzinach popołudniowych, od 15.00 do 19.00.

Sopockie gonitwy mają charakter płaski, co oznacza, że konie mają tu do przebiegnięcia ustalony dystans, nie muszą natomiast pokonywać żadnych przeszkód. Oddzielnie odbywają się gonitwy koni pełnej krwi angielskiej i gonitwy koni czystej krwi arabskiej. Od kilku lat w Sopocie rozgrywane są także gonitwy kłusaków francuskich w sulkach. Podczas gonitw emocje są ogromne i choć poszczególne biegi trwają bardzo krótko, to każdy widz z uwagą śledzi sytuację na torze. Czasami bowiem wystarczy sekunda, by przesądzić o zwycięstwie tego lub innego wierzchowca.

Sopockie wyścigi to, jak zawsze, wydarzenie o charakterze rodzinnym. Organizatorzy również w tym roku przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji, wśród których najważniejszą jest konkurs kapeluszy. Tradycja ta jest szczególnie kultywowana na angielskich torach, zwłaszcza w Ascot, gdzie przy okazji wyścigów konnych odbywa się prawdziwa rewia kapeluszy. Ale Sopot ma tu również swoje „zasługi”. Wyścigi konne na Hipodromie organizowane są w kurorcie od niemal stu lat, a na zdjęciach archiwalnych, zgodnie z ówczesną tradycją, widać morze głów w kapeluszach. Jest to więc także ukłon w stronę historii. W tym roku na konkurs kapeluszy zapraszamy w sobotę, 20 lipca.

Bilety dostępne na eventim.pl oraz w kasach w czasie wydarzenia.

Hipodrom, ul. Polna 1 (przystanek SKM Sopot Wyścigi).

Fot. Monika Metza-Jodłowska sopot.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda