AP ORLEN Gdańsk zmierzy się z beniaminkiem z Częstochowy

W najbliższą sobotę w ramach dziewiątej kolejki Orlen Ekstraligi Kobiet drużyna AP ORLEN Gdańsk podejmie beniaminka z Częstochowy - FC Skrę Ladies. Będzie to niezwykle ważne ważne spotkanie dla obu zespołów, które chcą przerwać swoje serie porażek i zdobyć cenne punkty.

Marcin Kalicki

W ostatnim meczu piłkarki FC Skry Ladies uległy WKS Śląskowi Wrocław aż 0:4, natomiast AP ORLEN Gdańsk musiał uznać wyższość wicemistrzyń Polski z GKS Katowice, przegrywając 0:2. Aktualnie zespół z Gdańska zajmuje siódme miejsce w tabeli, co dodatkowo motywuje zawodniczki do walki o trzy punkty.

Sobotni mecz to świetna okazja do odbicia się po ostatnich niepowodzeniach. – Nie możemy się doczekać kolejnego meczu u siebie. Drużyna jest w dobrej formie, co pokazała druga połowa z Katowicami. Chcemy zgarnąć trzy punkty poprzez dobrą i konsekwentną grę. Po intensywnym tygodniu z trzema meczami zespół potrzebował odpoczynku, więc przerwa w ten weekend przyszła nam na dobre – mówi Anna Furmaniak, piłkarka gdańskiego klubu.

Mecz AP ORLEN Gdańsk - FC Skra Ladies Częstochowa odbędzie się 12 października 2024 roku na stadionie przy ul. Traugutta 29 w Gdańsku. Początek spotkania o godz. 13:00, a wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy wszystkich kibiców do gorącego dopingu z trybun gdańskiego obiektu.