AP Orlen Gdańsk wygrywa w Koninie

W meczu 14. kolejki Orlen Ekstraligi Kobiet piłkarki AP Orlen Gdańsk pokonały w Koninie Medyka POLOmarket 1:0. Decydującą o zwycięstwie bramkę strzeliła Tatiana Dabney.

Marcin Kalicki

Po dwóch porażkach w pierwszych kolejkach rundy wiosennej, AP Orlen Gdańsk wygrywa i wraca z kompletem punktów z Konina. Obecnie gdańska drużyna zajmuje szóste miejsce w tabeli, a strata do podium wynosi zaledwie jeden punkt.

Bramka dla drużyny AP Orlen Gdańsk padła już na początku spotkania. W ósmej minucie Tatiana Dabney wykończyła ładną akcję całego zespołu strzałem pod poprzeczkę. Nie udało się zdobyć więcej goli, bo bramki przeciwniczek świetnie pilnowała nowo pozyskana bramkarka Medyczek – Samantha Castaneda. 22-letnia Amerykanka w osiemdziesiątej szóstej  minucie obroniła strzał Angeliki Kołodziejek w sytuacji sam na sam.

Myślę, że dominowaliśmy w pierwszej połowie. Przez ostatnie kilka tygodni graliśmy naprawdę dobrze i to było widać. Byliśmy razem jako zespół i nawet jeśli w drugiej połowie byliśmy nieco mniej pewne to udało nam się zdobyć trzy punkty – mówi zdobywczyni bramki Tatiana Dabney.

Medyk POLOmarket Konin – AP Orlen Gdańsk 0:1 (0:1)

Bramka: Tatiana Dabney (8)

Żółta kartka: Eva-Maria Niit

Składy:

Medyk: Samantha Castaneda, Elana Aristodimou, Aleksandra Bieryło (63 – Julia Chudy), Oliwia Jaśniak, Natasza Krupa, Monika Mierzejewska (76 – Patrycja Ziemba), Eva-Maria Niit (80 – Zuzanna Kogutek), Omowumi Stella Oshobukola, Giorgia Pouliou, Patrycja Sikora, Klaudia Urna.

AP Orlen: Marta Michlewicz, Julia Formela (60 – Venessa Mazur), Tatiana Dabney (68 – Georgina Aoyem), Clarissa Kirsch-Downs, Angelika Kołodziejek (90 – Klaudia Dymińska), Olga Massombo, Ewelina Piórkowska, Kimberly Sanford, Olga Sirant, Jagoda Szewczuk, Weronika Tarnawska.

Kolejny mecz gdańszczanek już w najbliższą sobotę. Tym razem AP Orlen podejmie na Polsat Plus Arenie inny zespół z Pomorza – KS Pogoń Dekpol Tczew. W ostatnim spotkaniu piłkarki Pogoni podzieliły się punktami z krakowiankami. Obecnie zajmują ósmą pozycję w tabeli.