mobile
REKLAMA

Akademia Gdańska | Nie tylko napój. Dzieje gdańskiego piwa

Spotkajmy się ponownie w ramach Akademii Gdańska! 11 grudnia o 18:00 w sieni IKM wykład Tomasz Biegańskiego - Nie tylko napój. Dubeltowe dzieje gdańskiego piwa!

informacja prasowa
TAGI
Akademia Gdańska | Nie tylko napój. Dzieje gdańskiego piwa

Podczas wykładu podzielimy się wiedzą związaną z początkami piwowarstwa gdańskiego. Odpowiemy na pytania skąd wzięło się piwo w Gdańsku, co i kiedy warzono.

Prowadzący, Tomasz Biegański, przybliży aspekty „dubeltowości” środowisk związanych z piwem. Opowie o aspektach społecznych i zawodowych cechów piwowarów i browarników. Scharakteryzuje historyczne style piwne, ich ówczesne zalety zdrowotne - połączenia z ziołami, etc. Podczas wykładu przedstawimy ówczesną technologię produkcji, logistykę piwa i inne ciekawostki związane z bogatą historią złocistego trunku.

Tomasz Biegański- doświadczenie zawodowe wynikło z hobby związanego z piwowarstwem i szeroko pojętą kulturą piwną. Po latach hobby przekształciło się w zawód piwowara, który wykonuje już 6. rok. Od trzech lat jest głównym piwowarem w Brovarni Gdańsk, gdzie odpowiada za całość projektu związanego z zamówieniem surowców, poprzez prowadzenie i zarządzanie produkcją, po rozliczenia celno-skarbowe wykonanych warek w browarze. Obecnie słuchacz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, gdzie uzyska tytuł dyplomowanego piwowara. Inspiruje się historią piwowarstwa gdańskiego, aby receptury piw historycznych odtworzyć na warzelni i podzielić się „smakami historii”. Od kilku lat poszukuje drożdży piwnych, których mógł używać Jan Heweliusz w słynnych piwach jopejskich.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda