mobile
REKLAMA

30 nowych drzew na al. Grunwaldzkiej

Dwa kolejne nasadzenia - ze środków Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny i z Budżetu Obywatelskiego – „Zielony Wrzeszcz - dosadzenie drzew przy Al. Grunwaldzkiej od Miszewskiego do Lendziona”.  Na tym nie koniec – kolejne 50 drzew posadzone zostanie w Oliwie w ramach projektu „Zielona Oliwa - Kompleksowy projekt przywrócenie zadrzewień w dzielnicy”.

Informacja prasowa
30 nowych drzew na al. Grunwaldzkiej

Rozbrukowana nawierzchnia dla 15 miłorzębów

15 miłorzębów dwuklapowych posadzonych zostało w ramach środków Rady Dzielnicy Wrzeszcz Górny.  Projekt w pierwszym etapie obejmował rozbruki na odcinku od Hotelu Szydłowski do skrzyżowania z ul. Dmowskiego. Dla nowych drzew przygotowane zostało odpowiednie podłoże. Usunięta została utwardzona nawierzchnia i gruz a zanieczyszczona gleba zastąpiona urodzajną. Nasadzenia te będą podlewane i nawożone.

Lipy, miłorzęby i jawory w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego

„Zielony Wrzeszcz - dosadzenie drzew przy Al. Grunwaldzkiej od Miszewskiego do Lendziona” -  w ramach tego projektu posadziliśmy 15 drzew: lipy, miłorzęby dwuklapowe i klony jawory. Zadanie to obejmuje także zabiegi pielęgnacyjne na dojrzałych drzewach już rosnących na tym samym odcinku. Jeszcze w tym roku usunięty zostanie z nich posusz i jemioła a korony krzew uformowane.

Jesienne nasadzenia 2021 realizowane przez GZDiZ na ostatniej prostej

28 października w ramach drugiego etapu projektu Zielonego Budżetu Obywatelskiego „Rewaloryzacja zieleni przyulicznej Starego Chełmu – ul. Worcella” posadzone zostały 24 klony. W pierwszej połowie listopada posadziliśmy 377 drzew w 12 lokalizacjach. W tym tygodniu nowe drzewa wzbogaciły pas drogowy al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu zaś w przyszłym tygodniu realizację nasadzeń drzew zaplanowano w Oliwie.

Od dziś wykonawca przystępuje do rozbrukowania nawierzchni al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Kaprów do ul. Derdowskiego. Planujemy zasadzić około 35 szt.  lip po obu stronach Alei Grunwaldzkiej. Dokładną liczbę możliwych do nasadzenia roślin poznamy dopiero po wykopaniu wszystkich rozbruków. W historycznej alei trafiamy na różne niespodzianki jak stare fundamenty i stropy, które czasem uniemożliwiają posadzenie młodego drzewa.

W pierwszych dniach grudnia planowane jest także sadzenie drzew na ul. Wąsowicza. Zgodnie z projektem zasadzone ma tam zostać, także w rozbrukach, 20 szt. lip. Podobnie jak w przypadku al. Grunwaldzkiej liczba sadzonych drzew na etapie wykonywania prac ziemnych może ulec zmianie.

Fot. UMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda