mobile

Wirtualny Dzień Dziecka pełen atrakcji!

Halo, dzieci! Zbliża się wasze święto! W tym roku będziemy je obchodzić w całkiem innym wymiarze – wirtualnym! Rozsiądźcie się wygodnie, zaproście rodziców i dziadków do wspólnej zabawy! Atrakcje rozpoczną się już 30 maja - zapowiada się cudowny weekend!
 

inf. prasowa
Wirtualny Dzień Dziecka pełen atrakcji!

Zróbmy hałas z Experymentem!

Tegoroczny Dzień Dziecka będzie nieco inny od poprzednich, bo w całości odbędzie się w wirtualnym świecie! Centrum Nauki Experyment wspólnie z miastem Gdynia zapraszają na specjalne, wirtualne pokazy i zabawy pod hasłem "Zróbmy hałas!". Do uczestnictwa zapraszamy nie tylko najmłodszych gdynian, ale i dzieci z innych zakątków kraju!

– Nowa, chwilowa rzeczywistość nie może popsuć najważniejszego święta najmłodszych gdynian – mówi wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała. – W tym roku wspólnie z Centrum Nauki Experyment odwiedzamy najmłodszych w ich domach i proponujemy wszystkim dzieciom kilka naukowych zabaw, które jeszcze bardziej uprzyjemnią ten dzień.

– Dzień Dziecka to święto, które uwielbiamy i każdego roku przygotowujemy specjalne Experymentowe niespodzianki. Tak też dzieje się i w tym roku. Przygotowaliśmy filmowe pokazy naukowe oraz warsztaty rodzinne na temat dźwięku, które mają wciągnąćw naukową przygodę dzieci i dorosłych. Zrobimy razem hałas! – dodaje Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki Experyment.

Gdynia i Centrum Nauki Experyment zaczynają świętowanie Dnia Dziecka już od 30 maja – przez dwa dni, na facebookowym i instagramowym profilu Experymentu, publikowane będą zagadki, ciekawostki i specjalne popularnonaukowe filmy, by w ciekawy i zabawny sposób wytłumaczyć hałaśliwe tematy: czym jest dźwięk, jak działa słuch człowieka i niektórych zwierząt, w jaki sposób z fal dźwiękowych korzystają nietoperze, czy słyszymy tylko uchem i wiele innych dźwięcznych zagadnień. Wszystko to w ramach specjalnego wydania cyklu „Zdalny Experyment”.

A już 1 czerwca zrobi się naprawdę głośno! Na profilach społecznościowych Gdyni oraz Experymentu zaprezentowane zostaną dwa formaty. Pierwszym z nich będzie naukowe show „Zróbmy hałas!”. Będą to pokazy i eksperymenty w formie wideo. Widzowie spojrzą na dźwięk z perspektywy różnych dziedzin nauki i kto wie, co wybuchnie przed kamerą w trakcie programu! Będzie to pokaz jedyny w swoim rodzaju. Edukatorzy przedstawią eksperymenty, których nie wykonacie w domach i nie zobaczycie nigdzie indziej!

Drugi format to zdalne warsztaty rodzinne „Domowe melodie”. Edukatorzy pokażą widzom, jak w prosty sposób wykonać kilka nietypowych instrumentów z tego, co znajduje się w domu, i jak je wykorzystać do rodzinnego muzykowania. Na autorów najciekawszych domowych instrumentów czekają nagrody!

Profile na Facebooku i Instagramie:

 

Odkryj kosmos z Rivierą

Kszzzz! Houston, mamy Dzień Dziecka! Gotowi do startu? W tym roku będziemy świętować inaczej niż zwykle! Usiądźcie wygodnie i zapnijcie pasy, bo wyruszamy na podbój kosmicznych przestworzy!
 
W poniedziałek, 1 czerwca, o godzinie 18:00 Centrum Riviera zaprasza na niezapomniany lot w kosmos w towarzystwie AstroHunters - nieustraszonych kosmicznych podróżników, którzy nie tylko pokażą dzieciom wspaniałości pozaziemskich przestrzeni, ale także zdradzą ich najskrytsze tajemnice!
 
Lot odbędzie się jako transmisja-online na żywo na profilu facebookowym Centrum Riviera facebook.com/centrumriviera, w wygodnych i bezpiecznych dla każdego warunkach. Zapraszamy dzieci w każdym wieku!  Podczas tej niezwykłej podróży dzieciaki odkryją najprawdziwsze kosmiczne cuda, o których nie słyszały nigdy wcześniej - nawet w szkole czy w telewizji! Wszystko to w towarzystwie naszych galaktycznych przewodników - AstroHunters - którzy pokażą nam najciekawsze kosmiczne miejsca, opowiedzą o nich fascynujące historie, a później odpowiedzą także na żywo na pytania małych widzów!
 
Usiądźcie wygodnie i słuchajcie uważnie! To nie koniec niespodzianek! W czasie lotu AstroHunters zdradzą szczegóły nieziemskiego konkursu z kosmicznymi nagrodami!
 

Rodzinny Dzień Dziecka z Muzeum Emigracji

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Dziecka Muzeum Emigracji w Gdyni świętuje już sobotę 30 maja!
Wszystkie niepełnoletnie osoby, które odwiedzą muzeum tego dnia otrzymają bezpłatny bilet uprawniający do wejścia na wystawę stałą. Oprócz tego przygotowano zniżkę -30% na publikacje dziecięce oraz na grę planszową „Batory”, do zakupienia w muzealnym sklepie!
 
Jeżeli nie możecie wybrać do Muzeum Emigracji, pamiętajcie o domowych warsztatach rodzinnych – pod tym linkiem: www.polska1.pl/pl/edukacja/rodzinne-warsztaty-domowe czeka na was wiele inspirujących pomysłów na spędzenie tego dnia. Oprócz tego, zwiedzający otrzymają bezpłatną publikację „Frycek Munchausenowicz łączy historie".
 
Bistro w Muzeum Emigracji przygotowało specjalne menu dla dzieci. W sprzedaży znajdą się lody. Każde dziecko otrzyma mały słodki upominek.
 

Czytanie na dywanie w Bibliotece Gdynia

Razem z Panem Sową z Biblioteki Wzgórze, który niecierpliwie przebiera nóżkami z tęsknoty za małymi czytelnikami, biblioteka zaprasza na wspólne „Czytanie na Dywanie” 1 czerwca o godz. 17:00. Ulubiona kanapa, fotel, tajna baza pod stołem - wybierzcie najprzytulniejsze miejsce na spotkanie z Panem Sową! Jak zwykle będziemy czytać, a także nieco się poruszamy.
 
Inspiracją i tematem warsztatów będzie książka pt.: Tam, gdzie żyją dzikie stwory Maurice'a Sendaka.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku: 3-6 lat.

Liczba uczestników jest ograniczona – zapisy prowadzone są pod adresem: b.jasek@bibliotekagdynia.pl
Spotkanie odbędzie się w wirtualnym pokoju. Link udostępniony zostanie uczestnikom spotkania w dniu wydarzenia.
 
Link do wydarzenia Facebooku: www.facebook.com/events/1035692196826366

 

 

 

 

Źródło: UM Gdynia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda