mobile

Ważna ulica w centrum Sopotu będzie zamknięta

Od poniedziałku, 29 maja od godz. 6.00 ul. Podjazd będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od tunelu kolejowego do al. Niepodległości. Zmiana organizacji ruchu jest związana z kolejnym etapem przebudowy ul. Kolejowej i potoku Bohaterów Monte Cassino

Informacja prasowa
Ważna ulica w centrum Sopotu będzie zamknięta

Prace obejmą m.in. budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej, doświetlenie przejść dla pieszych, poszerzenie jezdni do 3 pasów ruchu oraz ułożenie nowej nawierzchni jezdni i chodników.

Zalecany objazd ulicami: 3 Maja, Kościuszki, Chopina – od strony Gdańska, lub Haffnera, Goyki, Powstańców Warszawy, Chopina – jadąc z Gdyni.

W kolejnym etapie, od 26 czerwca prace obejmą skrzyżowanie ulic Podjazd i Sikorskiego z al. Niepodległości. Przebudowa sieci podziemnych oraz potoku spowoduje konieczność częściowego zamykania al. Niepodległości.

Strefa woonerf w ciągu ul. Kolejowej

Przebudowa ul. Podjazd jest jednym z elementów większej inwestycji - stworzenia strefy woonerf w ciągu ul. Kolejowej. Inwestycja obejmuje prócz przebudowy układu drogowego, budowę i przebudowę większości sieci. Kompleksowo przebudowywane są koryta dwóch zamkniętych potoków: potoku Haffnera oraz potoku Bohaterów Monte Cassino i przebudowę kanalizacji deszczowej. Zmieniają się oświetlenie uliczne, zieleń i mała architektura. Budowane są nowe miejsca postojowe oraz dwupoziomowy, zadaszony parking rowerowy. Inwestycja nie ogranicza się wyłącznie do ul. Kolejowej, swym zasięgiem obejmuje również ciągi pieszo-jezdne między aleją Niepodległości i ul. Kolejową oraz odcinki ulic: Podjazd (od al. Niepodległości do ul. Kolejowej) i Marynarzy.

Koszt robót budowlanych zamknie się w kwocie blisko 14,5 mln zł, z czego dotacja z Programu Rządowego Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 13,8 mln zł.

Prace wykonuje wyłoniona w przetargu Firma Budowlano – Drogowa MTM S.A.

Cała inwestycja powinna się zakończyć 28 lipca br.

fot.UMS

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda