mobile
REKLAMA

W Gdyni pracy nie brakuje. Gdzie szukać i co aktualnie oferują pracodawcy?

Rynek pracy w Polsce w ostatnim czasie jest dosyć dynamiczny. Według Głównego Urzędu Statystycznego tylko ok 59% osób w wieku 15 - 89 lat w województwie pomorskim jest aktywnych zawodowo. Nie wynika to jednak z braku ofert pracy. Wręcz przeciwnie, na portalach ogłoszeniowych na hasło: 'praca Gdynia', poszukującym pracy wyświetlają się dziesiątki propozycji. A zatem ofert nie brakuje. Gdzie w takim razie można znaleźć zatrudnienie w Gdyni? Postawić na Powiatowy Urząd pracy czy rozglądać się za ofertami na własną rękę?

Artykuł sponsorowany
W Gdyni pracy nie brakuje. Gdzie szukać i co aktualnie oferują pracodawcy?

W tych zawodach na brak ofert pracy nie można narzekać

Mieszkaniec Gdyni nie powinien mieć problemu ze znalezieniem miejsca pracy. Może szukać za pośrednictwem znajomych, przez PUP Gdynia lub samodzielnie rozglądając się za zatrudnieniem na platformach takich jak ta: https://www.gowork.pl/praca/gdynia;l. W ostatnich tygodniach najwięcej ofert pracy pojawiło się dla osób zajmujących się kadrami lub księgowością. Na pracę może liczyć nie tylko Samodzielna Księgowa, ale i np. Młodszy Specjalista w dziale kadr. W większości przypadków gwarancją nawiązania współpracy, a jednocześnie zabezpieczeniem dla pracownika, jest umowa o pracę. Można również zaobserwować, że na gdyńskim rynku pracy, poszukuje się także lojalnych pracowników do działu handlowego. Jedną z propozycji jest chociażby praca dla Sales Managera, do którego zadań należy organizacja działu handlowego, utrzymywanie relacji biznesowych, jak i nawiązywanie nowych kontraktów. Pracodawca w tym wypadku gwarantuje wyposażenie takie jak telefon i komputer, a także samochód służbowy. Ofert pracy nie brakuje również dla osób z branży logistycznej. Przewoźnicy oraz Spedytorzy, z pewnością znajdą ofertę na pełen etat na umowę o pracę.

Praca Gdynia nie tylko dla osób z doświadczeniem

Na zatrudnienie można liczyć nie tylko w charakterze pracownika biurowego. Ogłoszenie o pracę w Gdyni z pewnością znajdzie dla siebie także pracownik fizyczny, który niekoniecznie musi posiadać doświadczenie w danej branży. Wiele firm proponuje pracę, do której podjęcia potrzebna jest jedynie aktualna książeczka zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych oraz dobra organizacja pracy. Przedsiębiorcy w ogłoszeniach deklarują darmowe szkolenia oraz rozwojową ścieżkę kariery kandydatów. W serwisach internetowych nie brakuje także ofert pracy dodatkowej, w której odnajdą się np. kobiety wychowujące dzieci lub studenci. Zatrudnienie w ramach takiej współpracy, opierać się może u umowę czasową na część etatu.

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, rynek pracy w Gdyni jest aktualnie w całkiem dobrej kondycji. Zatrudnienie znajdzie zarówno kierownik, księgowy, doradca klienta, jak i osoba zajmująca się sprzątaniem. Ważne jednak jest to, by wiedzieć gdzie szukać i trafić na uczciwego pracodawcę. W pierwszej kolejności warto postawić na rekomendacje znajomych oraz popularne serwisy ogłoszeniowe typu GoWork. W tym miejscu można bowiem nie tylko znaleźć interesującą ofertę, ale od razu sprawdzić opinie o danym pracodawcy na dedykowanym profilu firmowym.

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda