mobile

Ulica Zakopiańska. Od dziś zmiana organizacji ruchu

Modernizacja prowadzona jest na odcinku o długości ok. 970 metrów - od ul. Bema do wysokości zjazdu w ul. Kartuską. Prace prowadzone są w ramach Programu Modernizacji Chodników. Fragment od skrzyżowania z ul. Wyczółkowskiego do posesji nr 34 stanie się ulicą jednokierunkową (kierunek Jasień).

Informacja prasowa
Ulica Zakopiańska. Od dziś zmiana organizacji ruchu

W godzinach porannych wprowadzono zmiany w obowiązującej organizacji ruchu na ul. Zakopiańskiej. Odcinek ul. Zakopiańskiej od skrzyżowania z ul. Wyczółkowskiego do posesji nr 34 na czas robót jest ulicą jednokierunkową (kierunek Jasień). W ramach kolejnego etapu prac, ruch samochodów zostanie przełożony na drugą nitkę jezdni. Dojazdy i dojścia do posesji zostaną zapewnione. Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca września.

W ramach prac wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni, pojawią się także kamienne krawężniki stanowiące obramowanie jezdni. Do tego celu wykorzystane zostaną istniejące krawężniki pozyskane z rozbiórki. Zgodnie z wytycznymi zarządcy drogi odtworzone zostaną wyniesione przejścia dla pieszych, na których zaprojektowano oznakowanie dla osób niewidomych. Modernizacja chodników polega na wykonaniu nowej nawierzchni chodników z płytek 30x30. W ramach prac przebudowane zostaną także naświetla.

O realizację zamówienia ubiegało się 7 wykonawców, najkorzystniejszą ofertę w wysokości 2,38 mln zł złożyło Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. ze Starogardu Gdańskiego. Umowa podpisana została 2 czerwca i prace zakończą się w na początku listopada 2021 roku.

Fot. DRMG

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda