mobile
REKLAMA

Ul. Wygon będzie jednokierunkowa

Od wtorku, 20 lutego, planowane są zmiany w organizacji ruchu na ulicy Wygon. Na odcinku od ulicy Powalnej do ulicy Głębokiej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Niemniej jednak, ta reguła nie będzie obowiązywać rowerzystów, którzy będą mieli nadal możliwość poruszania się ulicą Wygon w obu kierunkach

oprac. Patrycja Biernat
Ul. Wygon będzie jednokierunkowa

Te zmiany, zaproponowane przez mieszkańców i uzgodnione z Radą Dzielnicy Śródmieście, mają na celu poprawę bezpieczeństwa na dotychczas dwukierunkowym fragmencie ulicy Wygon. Wąska jezdnia uniemożliwiała wydzielenie dwóch pasów ruchu, co powodowało, że kierowcy poruszali się w obu kierunkach jednym pasem. To z kolei generowało ryzyko kolizji oraz zmuszało kierowców do manewrów na chodniku, co ograniczało przestrzeń dla pieszych, szczególnie w okolicach przedszkola.

Nowa organizacja ruchu przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu podróży, ponieważ pojazdy będą mogły poruszać się ulicą Wygon jedynie w kierunku ulicy Głębokiej (w kierunku ulicy Elbląskiej dojazd będzie również możliwy przez jednokierunkową ulicę Mostek). Rowerzyści nie zostaną dotknięci tą zmianą i nadal będą mieli swobodę poruszania się ulicą w obu kierunkach.

O wprowadzeniu nowej organizacji ruchu informować będą nowe znaki drogowe ustawione na początku i końcu ulicy.

fot.gdansk.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda