mobile
REKLAMA

Szukasz finansowania dla firmy - sprawdź faktoring

Faktoring jest usługą, która może bardzo pomóc w bieżącym prowadzeniu firmy, ale nie wszyscy przedsiębiorcy mają wiedze, na czym on polega. Faktoring to rozwiązanie, które umożliwia firmie szybki dostęp do kapitału obrotowego. Każdy doświadczony przedsiębiorca wie jaka ważna jest płynność finansowa, dlatego faktoring będzie tu ciekawym pomysłem.

Artykuł sponsorowany
Szukasz finansowania dla firmy - sprawdź faktoring

Szybkie finansowanie firmy z zastosowaniem faktoringu

Faktoring to finansowanie polegające wykupie faktur z odroczonym okresem spłaty. Faktoring zaczyna się od tego, że jeżeli firma przedstawia swojemu odbiorcy fakturę o odroczonej płatności, to musi czekać na pieniądze. Tutaj z rozwiązaniem pojawia się instytucja faktoringowa, która wypłaca firmie od ręki wartość faktury, czekanie przejmując na siebie. Można oczywiście bardziej szczegółowo wyjaśnić faktoring co to jest i jak przebieg cały proces.

Można wybierać między różnymi wariantami faktoringu. Podstawowe dwa rodzaje faktoringu to pełny i niepełny. W pierwszym firma strzeżona jest przed niewypłacalnymi partnerami, którzy nie uregulują rachunku w wyznaczonym czasie. W razie niewypłacalności odbiorcy, firma sprzedająca nie ponosi konsekwencji finansowych, bo te wziął na siebie faktor. W wypadku faktoringu niepełnego, w sytuacji braku płatności następuje regres, innymi słowy niezapłacona faktura wraca do firmy.

Dostęp do usługi

Usługi faktoringowe świadczone są przez instytucję finansową nazywaną faktorem, którym może być bank lub niebankowa firma faktoringowa. W Polsce działa wiele pozabankowych firm faktoringowych mających szeroką ofertę i to one obsługują większość przedsiębiorstw korzystających z faktoringu w Polsce. Dzięki dużej konkurencji i różnorodności dostępność do faktoringu jest coraz większa, a warunki korzystniejsze.  

Usługa ta może wydawać się skomplikowana, zawłaszcza w porównania z kredytem obrotowym, dotyczy to jednak  głównie dla tych przedsiębiorców, którzy jeszcze się z faktoringiem nie zetknęli w praktyce. Czasami jednak pilna potrzeba gotówki na realizację bieżącego zlecenia wymaga sprawdzenia innych niż popularne rozwiązań. Wówczas zwykle okazuje się, że faktoring to bardzo przyjazny firmie produkt, który pozwala sfinansować kredyt kupiecki bez angażowania własnego kapitału.

Krok w stronę faktoringu

Przed rozpoczęciem świadczenia usługi faktoringu, bank zwykle przegląda kompetencja kredytową przedsiębiorstwa. Przy czym oczekiwania są wysoce niższe niż w przypadku wystąpienia o kredyt. Zwykle procedura wygląda prościej w niezależnej firmie faktoringowej, tu rozpoczęcie świadczenia usługi jest niezwykle szybkie, podpisanie umowy zachodzi w większości przypadków ekspresowo, dla niższych limitów nawet w ciągu jednego dnia. Ponadto nie trzeba prezentować żadnych poświadczeń ani zakładać jakichkolwiek materialnych form zabezpieczenia.

Na faktoring może pozwolić sobie każdy przedsiębiorca, nawet prowadzący mikro firmę. Po podpisaniu umowy za wystawioną z odroczonym terminem płatności fakturę faktor natychmiast przelewa gotówkę. W tym momencie te pieniądze stają się kapitałem firmy do jej pełnej dyspozycji, bez oczekiwaniem na nie przez dłuższy czas. Więcej pomocnych wskazówek dotyczących faktoringu i możliwości zastosowania go w swojej firmie znajdziesz w serwisie: FAKTORINGoferty.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda