mobile

"Szukając przestrzeni" - nowa wystawa w IKM

 

Śruba bądź kawałek cegły pod mikroskopem elektronowym - to między innymi będzie można zobaczyć podczas nowej wystawy. To  inny świat, gdzie formy, tekstury i kolory tworzą niezwykłe widowisko. Prace prezentowane na wystawie "Szukając przestrzeni" są wynikiem dwuletniej pracy naukowej, podczas której wyselekcjonowano 40 spośród 30 000 obrazów wykonanych mikroskopem elektronowym

oprac. Patrycja Biernat
"Szukając przestrzeni" - nowa wystawa w IKM

Te obrazy, stworzone za pomocą wiązki elektronów, otwierają przed nami zupełnie nowy, tajemniczy świat, który rządzi się własnymi prawami, zupełnie odmiennymi od tych, z którymi zazwyczaj mamy do czynienia. Powstały one w Instytucie Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej Politechniki Gdańskiej, a artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w ramach współpracy międzyuczelnianej, stworzyli dzieła rzeźby, VJ-artu oraz VR, inspirowane tymi mikroskopijnymi obrazami.

Wystawa "Szukając przestrzeni" to nie tylko prezentacja tych unikatowych prac, ale także otwarta dyskusja między światem nauki a sztuki. Prace zostały starannie wyselekcjonowane przez kuratorów, a ich prezentacja w Instytucie Kultury Miejskiej przy Targu Rakowym 11, otwiera możliwość eksploracji nowego wymiaru sztuki i nauki.

W ramach wydarzenia, prof. Jakub Karczewski przeprowadzi wykład na temat mikroskopii elektronowej, a wieczorem będzie można uczestniczyć w koncercie projektu BLED, który stanowi niezwykłą fuzję jazzu i elektroniki, pozbawioną konwencjonalności i przesady.

Wystawa potrwa od 3 do 31 marca 2024 roku i będzie ją można oglądać w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku, a koncert BLED odbędzie się 3 marca o godzinie 19.00.

fot.mat.pras.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda