mobile

Szlakiem klonów po Siedlcach. Spacer Gdańskich Miniatur

W listopadzie miłośnicy miejskich wędrówek razem z Gdańskimi Miniaturami odwiedzą Siedlce - kiedyś zielone przedmieście, teraz osiedle. Tematem przewodnim spaceru będzie klon, drzewo, które według legend odgrywało podwójną rolę: opiekowało się zmarłymi, a jeden z jego gatunków – jawor, troszczyło się o zakochanych. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza 25 listopada na bezpłatne zwiedzanie z przewodniczką – Ewą Czerwińską.

Informacja prasowa
Szlakiem klonów po Siedlcach. Spacer Gdańskich Miniatur

Na Siedlcach nie brakuje ciekawych budynków: uczestnicy i uczestniczki zobaczą stare domy i kamienice, niskie i wysokie bloki, ponad stuletnie gmachy szkół i świątyń. Spacerowicze ominą główną ulicę dzielnicy – Kartuską i udadzą się do północnej, rzadziej odwiedzanej części dzielnicy. Gra miejska, która wyznacza trasę wędrówki, pomaga w poznaniu wyjątkowych miejsc i historii Siedlec. Jaka rzeźba znajduje się w dolnej części Parku Bema? Kim był Alf Liczmański? Jakie elementy dekoracyjne znajdują się w parku przy ul. Wyczółkowskiego? Odpowiedzi należy szukać na spacerze z przewodniczką - Ewą Czerwińską, lub spacerując samodzielnie z mapką pobraną ze strony: www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl.

Zielone Miasto. Klon – Siedlce. Spacer dla rodzin i grup indywidualnych, 25 listopada, godz. 11.00, 12.30, 14.00

Miejsce spotkania: Gdańsk, róg ulic Józefa Bema i Zakopiańskiej. Kategoria wiekowa: najmłodsi uczestnicy/czki powinni mieć minimum 11 lat. Czas trwania: około 1,5 godziny. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: miniatury@ikm.gda.pl. Spacer w trakcie jego przebiegu będzie fotografowany i filmowany.

Autorka Fotografii: Agnieszka Urbańska

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko